ساماندهی رودخانه‌های رشت توسط قرارگاه خاتم الانبیاء

رییس شورای شهر با ذکر این مطلب که با تلاش و رایزنی شورای شهر پیش نویس تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیا تهیه گردید و در هفته آینده قرارداد مدنظر منعقد می‌گردد، ادامه داد: با توجه به ظرفیت این قرارگاه چندین طرح کلان از جمله ساماندهی رودخانه‌ها در رشت توسط قرارگاه خاتم الانبیا انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نشست تخصصی رییس شورای شهر رشت و شهردار رشت با سیدمحسن حسینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با موضوع ساماندهی رودخانه‌ها برگزار گردید.

اسماعیل حاجی‌پور رییس شورای شهر رشت با بیان این مطلب که مدیریت شهری در راستای تحقق رویای ساماندهی رودخانه‌های شهری عزم خود را جزم کرده و روزهای پرکاری را پشت سر میگذارد اظهار داشت: با شروع تحریم‌های ظالمانه و قطع امید از ادامه همراهی بانک جهانی در زمینه احیای رودخانه ها مسئولین امر به این نتیجه رسیدند که تحقق این مهم تنها با تکیه بر همت و ظرفیت داخلی امکان پذیر است لذا شورای شهر و شهرداری با برگزاری جلسات مکرر در راستای تامین منابع مالی از اعتبارات ملی و با حمایت شخص آقای نوبخت موفق به تامین بودجه نیاز در این زمینه شد که با توجه به وسعت کار اقدامی بزرگ محسوب می شود.

 حاجی‌پور افزود: اهمیت و اولویت موضوع برای آینده شهر بسیار ضروری است و با توجه به دربرگیری مسئله در حوزه های مختلف اجرای این طرح میتواند به الگویی در سطح ملی بدل شود لذا تسریع در این موضوع نیازمند همدلی و حضور پای کار همه دستگاههای متولی و مردم است.

وی گفت: به طور حتم مردم صبور و شهروندان فرهیخته شهر رشت در اجرای این طرح که مطالبه‌ای با بیش از نیم قرن سابقه می‌باشد در حوزه اجرا در کنار مسئولین خواهند بود و در این بین NGOها و سمن‌های مردم نهاد به عنوان حلقه‌های اتصال بین مردم و مسئولین نقشی کلیدی بر عهده دارند.

رییس شورای شهر با ذکر این مطلب که با تلاش و رایزنی شورای شهر پیش نویس تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیا تهیه شده و در هفته آینده قرارداد مدنظر منعقد می‌شود، ادامه داد: با توجه به ظرفیت این قرارگاه چندین طرح کلان از جمله ساماندهی رودخانه‌ها در رشت توسط قرارگاه خاتم الانبیا انجام خواهد شد.

Share