جلوگیری از بروز فساد اداری و تضییع حقوق افراد از وظایف تک تک مسئولان است

سرپرست فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه گفت: حفظ حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع از وظایف ذاتی مسئولان است و باید در اولویت کاری آنان باشد.گفت: حفظ حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع از وظایف ذاتی مسئولان است و باید در اولویت کاری آنان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا یونس محمودی بابیان اینکه همه ما وظیفه‌ داریم در خدمت مردم بوده و در راستای حل مشکلات آنان گام برداریم، اظهار داشت: رسیدگی به حقوق شهروندان از وظایف حاکمیت در مقابل مردم است و یکی از راههای حفظ و صیانت از حقوق شهروندی آشنا نمودن افراد با حقوق شهروندی از طریق ارائه آموزش های لازم و با بهره گیری از رسانه های جمعی اعم از مطبوعات ، نشریات و رسانه های جمعی است.
سرپرست فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه افزود: جلوگیری از بروز فساد اداری و تضییع حقوق افراد در دستگاههای اجرایی، نظارت عمومی بر عملکرد دستگاه و انجام فعالیت ها در زمینه تکریم ارباب رجوع، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از وظایف تک تک مسئولان شهرستان است.
نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد: سلامت اداری یکی از خواسته های جوامع مختلف است ویک ابزار توزیع عادلانه خدمت به مردم می باشد و سلامت اداری خواه ناخواه ریشه در دو عامل مدیریت ورهبری قوی و صادقانه و انجام درونی نظام اداری دارد.
این مقام مسئول ادامه داد: در بحث صیانت از حقوق شهروندی وفق دستور العمل ابلاغی دکتر روحانی همه ادارات موظفند طبق دستورالعمل استقرار میز خدمت عمل کرده و ایرادات موجود را رفع نمایند و در این زمینه انتظار میرود بصورت جدی تر برنامه ریزی کنند. همچنین ملاقات عمومی با مردم روزهای سه شنبه هر هفته و با حضور مسئولان ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری به صورت علنی برگزار می شود و در این راستا هیچ مسئول یا کارشناسی حق عزیمت به ماموریت های استانی و شهرستانی را نخواهد داشت.
یونس محمودی در پایان با اشاره به انتخابات پیش رو به کلیه روسای ادارات شهرستان تاکید کرد: از هرگونه اقدام اجرایی منجر به بروز چالش های اجتماعی و امنیتی در شهرستان بدون هماهنگی نماینده دولت از سوی مسئولان جدا پرهیز و اجتناب شود.

Share