توقف کار کارشناسی تقسیمات کشوری تا پس از انتخابات مجلس!

وزیر کشور گفت: در روزهای باقی مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به مسائل اجتماعی کار کارشناسی تقسیم بندی در مناطق را متوقف خواهیم کرد تا موجب وارد شدن مسائل سیاسی به حوزه اقدامات کارشناسی نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عبدالرضا رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران در تشریح حضور خود در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها که عصر روز سه شنبه ۱۴ آبان برگزار شد، گفت: در این جلسه به سوالات پنج تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پاسخ داده شد البته برخی نیاز به پیگیری بیشتر دارد و قرار شد تا  نتیجه آن به سوال کنندگان  منعکس شود.

وی در خصوص طرح تشکیل استان مازندران غربی اظهار کرد: در بحث  وضعیت تقسیمات کشوری وزارت کشور فعال است و تاکنون ۱۰۰ مورد در کمیسیون دولت بررسی شد که از این تعداد ۴۵ مورد تصویب واقع گرفت.

وزیر کشور عنوان کرد: دو هفته پیش در استان فارس ۵۶ مورد پیشنهاد شهرستان و دو مورد شهر و بخش وجود داشت که  به مرور زمان همه آنها در دولت تصویب می شود.

وی با بیان این که در حال حاضر تصویب شهرهای استان خراسان رضوی در نوبت بررسی و تصویب دولت است، خاطرنشان کرد: در روزهای باقی مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به مسائل اجتماعی کار کارشناسی تقسیم بندی در مناطق را متوقف خواهیم کرد تا موجب وارد شدن مسائل سیاسی به کارشناسی نشود.

Share