از درخواست ذاکری برای استعفای حاجی‌پور تا قدردانی علیپور از شهردار رشت

شیرزاد با بیان اینکه هرآنچه که خواسته ایم برای مردم بوده و برای گروه یا فرد خاصی نبوده است، گفت: اعضای شورا بهترین افراد برای مشورت در همه امور است و بهتر آن است که برای مشورت گیری از اعضای شورا استفاده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فاطمه شیرزاد عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت در یکصد و سیزدهمین جلسه شورا با تبریک فرارسیدن هفته وحدت، گفت: امیدواریم تا در سطح مدیریت شهری بتوانیم برنامه های مناسب و خوبی را برای این اعیاد مبارک برگزار نماییم.

وی با قدردانی از عملکرد شهردار رشت طی مدت زمان حضور در شهرداری رشت، گفت: بنده به عنوان یکی از اعضای شورا که به ایشان رای مثبت داده ام باید بگویم که هنوز نتوانسته ایم طی مدت گذشته در برخی موارد به نتایج مثبت برسیم. این موضوعات در راستای منافع شهر رشت و شهروندان است.

شیرزاد با بیان اینکه هرآنچه که خواسته ایم برای مردم بوده و برای گروه یا فرد خاصی نبوده است، گفت: اعضای شورا بهترین افراد برای مشورت در همه امور است و بهتر آن است که برای مشورت گیری از اعضای شورا استفاده شود. زیرا همه اعضای شورا دلسوز مردم و شهر رشت هستند. شهردار رشت با رای منتخبین مردم برای خدمت در این جایگاه منصوب شده اند و نباید تحت فشار برخی از فشارها بجای همراهی با اعضای شورا نسبت به تنش و درگیری اقدام کنند.

عضو شورای شهر رشت افزود: متاسفانه شهردار رشت در خصوص اصلی ترین وظایف خود از جمله پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و کارگران مجموعه شهرداری طی چند ماه گذشته نمره قابل قبولی نگرفته و در خصوص بیمه تکمیلی هنوز وضعیت کارکنان و حتی بیمه تامین اجتماعی کارکنان و پرسنل مشکلاتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف مدیریت شهری پروژه های نیمه تمام است، گفت: علیرغم تاکیداتی که در خصوص درمانگاه بیماران هموفیلی صورت پذیرفته اقدامات لازم انجام نشده و گویا این پروژه به فراموشی سپرده شده است.

شیرزاد با اشاره به وضعیت ساختمان های تاریخی تحت تملک شهرداری رشت، تصریح کرد: ساختمان های ساعت، عمارت میرزا حاج خلیل رفیع و ساختمان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت بخشی از هویت این شهر بوده و با توجه به اینکه به منظور رفع خطر از این سه ساختمان تذکرات لازم داده شده، اقدامی صورت نپذیرفته است.

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه شهرداری محل تلافی خصومت های شخصی نیست، اذعان داشت: برکناری مدیران شهرداری که سوابق خوب اجرایی در کارنامه خود دارند به واسطه نزدیکی با برخی از اعضای شورا که بنا به دلایلی نسبت به عملکرد شهردار انتقاد دارند رفتاری غیرقابل پذیرش و توهین به منتخبین مردم است.

وی همچنین در پایان با بیان اینکه شهردار رشت باید در رویه ای که پیش گرفته است تجدید نظر کرده و خود را بازیچه دست عده ای منفعت طلب قرار ندهد و یقین بداند که از درگیری با اعضای شورا چیزی به غیر از پشیمانی برایتان رقم نخواهد خورد!

حاجی پور اگر توان اداره جلسات را ندارد، استعفا دهد

بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت با انتقاد از عملکرد رئیس شورای اسلامی شهر، گفت: ظاهراً ریاست شورا توانایی لازم برای اداره جلسات را ندارد. آقای حاجی پور بارها در صحن شورا تذکر داده اند که اگر بیش از نیم ساعت در برگزاری جلسات تاخیر وجود داشته باشد، جلسه لغو خواهد شد، اما طی دو جلسه اخیر شاهد این اتفاق بوده ایم.

وی با بیان اینکه اگر آقای حاجی پور توانایی اداره جلسات شورا را ندارد استعفا دهد، گفت: متاسفانه شاهد انجام رفتارهای دوگانه در شورای شهر رشت هستیم و حضور غیرقانونی برخی از افراد در صحن باید پیگیری شود.

ذاکری با بیان اینکه برخی از اعضای شورا به جای حضور در جلسات به امضای صورت جلسه بسنده می کنند، افزود: با سازمان بازرسی بابت عدم اجرای بخشنامه های ارسالی به شورا مکتابه داشته ام و متاسفانه این بخشنامه ها همچنان نادیده گرفته می شود.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به اختصاص اعتبار دولتی به منظور ساماندهی پسماند گیلان و شهر رشت، اظهار داشت: تا زمانی که برنامه جامع، علمی و براساس مطالعات تخصصی سرلوحه امور نباشد از بودجه های اختصاص یافته نتیجه ای نمیگیریم.

قدردانی علیپور از شهردار رشت

محمد حسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت در یکصد و سیزدهمین جلسه شورا با بیان اینکه با اکثریت قاطع آرا دکتر حاج محمدی توسط شورا به عنوان شهردار رشت انتخاب شده است، گفت: بابت اقدامات وی در شهرداری رشت تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: شهردار رشت در مدت زمان حضور خود توانست مقداری از حقوق و معوقات کارگران را پرداخت کرد. اما علیرغم دستور شهردار برای پرداخت حقوق ماهانه کارگران پیش از کارمندان و مدیران، هنوز این موضوع عملی نشده است.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر رشت افزود: امروز رشت نیازمند مدیران دلسوز است و شهرداری باید بتواند با عملکرد خود آرامش را به زندگی کارگران بیاورد. کارگران شبانه روز کار می کنند و انتظارشان دریافت حقوق است.

علیپور با بیان اینکه از شهردار رشت بابت پرداخت حدود ۶ ماه حقوق در مدت ۴ ماه تشکر میکند، تاکید کرد: کارگران ما دچار مشکلات فراوانی هستند. یکی از کارگران چندی پیش به علت مشکلات قلبی فوت کرد. بنده از شهردار محترم درخواست آن را دارم که دل کارگران را شاد کنند.

اعضای شورا در صورت تمایل می توانند نسبت به طرح سوال از شهردار اقدام کنند

اسماعیل حاجی پور با عذرخواهی بابت تاخیر خود برای حضور در صحن شورا، گفت: بنده پیگیر یک موضوع شهری و انعقاد قرارداد تفاهم‌نامه مابین شهرداری رشت با قرارگاه خاتم بودم اما انگار یکی از اعضای شورا از تاخیر بنده ناراحت است. باید بگویم که در شأن شورا نیست تا درگیر حواشی شویم.
رئیس شورا همچنین با بیان اینکه بارها تاکید کرده ام که جلسات شورا نباید با تاخیر بیش از ۳۰ دقیقه باشد، گفت: گاهی ممکن است چند دقیقه نیز بیشتر منتظر تشکیل جلسه بمانیم اما باید به احترام مردم رشت در جلسات حضور داشته و صحن را ترک نکنیم.
حاجی پور همچنین به بررسی تذکرات اعضای شورا خطاب به شهردار اشاره کرد و اظهار داشت: تذکرات فوق را به شهردار ابلاغ کرده اما و اعضای شورا در صورت تمایل می توانند نسبت به طرح سوال از شهردار اقدام نمایند.
همچنین در ادامه جلسه لایحه بازگشایی مسیر اتصال بلوار اصفهان به فاز ۲ معلم به صورت دو فوریت مورد بررسی قرار گرفته که لایحه مذکور مورد موافقت اعضای شورا واقع نشد.

 

Share