مشخص نیست چند درصد فرزندان مسئولان دولتی خارج از کشور هستند

سخنگوی دولت گفت: آمار دقیقی درباره درصد فرزندان مسئولان دولتی در خارج از کشور موجود نیست، یا اگر موجود باشد، من بی‌اطلاع هستم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از اعتمادآنلاین، اخیراً طرحی در مجلس شورای اسلامی به جریان افتاده که بر اساس آن فرزندان مسئولان دولتی اجازه تحصیل در خارج از کشور را نخواهند داشت. برخی از افراد بر این باور هستند که برای جلوگیری از خروج ارز در شرایط تحریم و همچنین رفع تبعیض‌های ناشی از امکانات، این موضوع باید اجرایی شود؛ البته توجه به مسائل امنیتی هم یکی دیگر از دلایل مهم این برنامه و طرح است. هرچند عده‌ای هم در مقابل این طرح ایستادگی می‌کنند و به هر نحوی آن را مغایر با حقوق شهروندی عنوان می‌کنند.

البته وقتی در جایگاه مردم و افکارعمومی می‌نشینید موضوع کمی متفاوت است و افکارعمومی بحث تبعیض در این میان را مورد توجه قرار می‌دهد. عده‌ای تاکید دارند در شرایطی که بسیاری از مردم در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برند، چرا فرزندان برخی از مسئولان باید روزگار خود را در کشورهای خارجی در ناز و نعمت سپری کنند.

اما سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که چند درصد فرزندان مقامات دولتی خارج از کشور تحصیل می‌کنند یا اقامت دارند که هم افکارعمومی نسبت به این موضوع تا این حد حساسیت دارد و هم خود مقامات به صرافت افتاده‌اند که آن را قانونمند کنند.

علی ربیعی، سخنگوی دولت، در پاسخ به سوال اعتمادآنلاین مبنی بر اینکه چند درصد از فرزندان مسئولان دولتی در خارج از کشور اقامت دارند یا تحصیل می‌کنند، گفت: آمار دقیقی درباره درصد فرزندان مسئولان دولتی در خارج از کشور موجود نیست، یا اگر موجود باشد، من بی‌اطلاع هستم.

Share