ظریف قاطعانه احتمال دیدار روحانی و ترامپ را رد کرد

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با قاطعیت اعلام کرد که هیچ دیداری بین رؤسای جمهور ایران و آمریکا در نیویورک انجام نخواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه خبری ای‌بی‌سی (ABC News) در خصوص احتمال دیدار حسن روحانی رئیس‌جهور ایران و همتای آمریکایی وی دونالد ترامپ، قاطعانه اعلام کرد که چنین دیداری انجام نخواهد شد.

«بن گیتلسون» خبرنگار شبکه خبری ای‌بی‌سی روز دوشنبه در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «وقتی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در حال خروج از ساختمان سازمان ملل متحد بود، به خبرنگاران گفت که برای آوردن روحانی به فرودگاه می‌رود. من پرسیدم که آیا او [رئیس‌جمهور حسن روحانی] با رئیس‌جمهور ترامپ دیدار خواهد کرد؟ ظریف با قاطعیت پاسخ داد خیر.»

طی روزهای اخیر گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال دیدار رؤسای جمهور ایران و آمریکا در حاشیه هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک شدت گرفته است، در حالی که مقامات ایران بارها تأکید کرده‌اند که امکان دیدار دوجانبه وجود نخواهد داشت و مقامات دو کشور تنها زمانی می‌توانند با یکدیگر دیدار کنند که آمریکا تحریم‌ها را لغو کند و به برجام بازگردد. در این صورت مقامات آمریکایی می‌توانند در چارچوب نشست‌های کمیسیون مشترک برجام با همتایان ایرانی خود دیدار کنند.

Share