سفر وزیر ورزش و جوانان به آستارا | برگزاری ۲۶ برنامه به‌مناسبت هفته تربیت بدنی

خاصی پور گفت: این هفته از ۲۶ مهر تا دوم آبان برگزار شده و ۲۶ برنامه مدون برای هیئت ورزشی آستارا در نظر گرفته شده است و اهم آنها افتتاح پروژه چمن مصنوعی و استخر سرپوشیده این شهرستان با حضور وزیر محترم ورزش و جوانان خواهد بود.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نشست رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرزی بندر آستارا با روسای هیئت های ورزشی این شهرستان برگزار شد.

وحید خاصی پور با تشریح برنامه های هفته تربیت بدنی در شهرستان آستارا گفت: این هفته از ۲۶ مهر تا دوم آبان برگزار شده و ۲۶ برنامه مدون برای هیئت ورزشی آستارا در نظر گرفته شده است و اهم آنها افتتاح پروژه چمن مصنوعی و استخر سرپوشیده این شهرستان با حضور وزیر محترم ورزش و جوانان خواهد بود.

رئیس اداره ورزش جوانان آستارا ادامه داد: برنامه‌های دیگری همچون دیدار با خانواده شهدای ورزشکار، تجلیل از پیشکسوتان باید بالای ۷۰ سال هیئت‌های ورزشی، برگزاری فستیوال ورزشی آستارا، برگزاری مسابقات چهار جانبه بانوان، صعود به قله اسپیناس، برگزاری مسابقات ژیمناستیک ریتمیک، کشتی، آمادگی جسمانی بانوان، کوه پیمایی، پرس سینه، کاراته بانوان و پرتاب آزاد از مهم‌ترین برنامه‌های متنوع هیئت های ورزشی شهرستان در هفته تربیت بدنی است.

خاصی پور شعار هفته تربیت بدنی سال ۹۸ را «پیش به سوی ایران فعال» دانست و بیان کرد: نقش ورزش های همگانی در این هفته بسیار مهم بوده و رویکرد برنامه ها تقویت بنیان خانواده است.

وی در ادامه از پیاده‌روی تحت عنوان حرم تا حرم توسط هیئت های ورزشی خبر داد و گفت: این پیاده روی در دومین روز از هفته تربیت بدنی از حرم شهدای گمنام شهرستان تا حرم امامزادگان با حضور همه هیئت های ورزشی شهرستان انجام خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آستارا همچنین از تجلیل از پیشکسوتان این شهرستان خبر داد و گفت: تجلیل از پیشکسوتان هیئت های ورزشی و تقدیر از زحمات کسانی که موی خود را در راه ورزش سپید کرده اند را خواهیم داشت و باید زحمات این عزیزان را ارج نهاد.

خاصی پور با اشاره به برگزاری رژه خودرویی و موتوری در شهرستان آستارا بیان کرد: برنامه‌های ویژه‌ای توسط هیئت های ورزشی در این هفته در نظر گرفته شده است و هفته تربیت بدنی متفاوتی را به نسبت سالهای گذشته در این شهرستان خواهیم داشت.

وی همچنین با اشاره به برگزاری یک سمینار تخصصی ورزشی در این شهرستان تصریح کرد: این سمینار تخصصی توسط دکتر امیر اللهیار دکترای فیزیولوژی ورزشی و تغذیه در این شهرستان برگزار شده و به شرکت کنندگان گواهی معتبر ارائه می شود.

به گزارش دیار میرزا شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۳۵ هیات ورزشی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

Share