بهره‌برداری از مدول دوم تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان در تابستان آینده

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان اظهار داشت: با توجه به مشکلات و سختی های تهیه آب شرب، آبفای گیلان به دنبال منابع تولید آب با ریسک کمتر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس دانشگاه گیلان به همراه تعدادی از مدیران دانشگاه در نشستی مشترک با مدیران شرکت آب و فاضلاب استان گیلان که در محل تصفیه خانه بزرگ رشت برگزار شد ضمن بررسی زمینه های همکاری مشترک بر برای اجرای پروژه های علمی و پژوهشی تأکید کردند.

احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان در این نشست با اشاره به سیر تحول این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه گیلان پس از ۵۰ سال فعالیت، با توجه به دانش هایی که کسب کرده به روز شده است و توسعه ارتباط با جامعه و توسعه ارتباطات بین المللی از دستاوردهای آن است.

وی همچنین یادآور شد: دیوارهای ذهنی اگر برداشته شود دانشگاه به روز شده و مشکلات جامعه حل خواهد شد و از آنجاییکه تجربه و دانش در کنار هم موثرند، لذا دانش موجود محصول تجربه پیشینیان است.

رضی با تأکید بر اینکه تجربه باید نو باشد و تبدیل به دانش شود و مورد استفاده قرار گیرد افزود: با توجه به اینکه دانشگاه گیلان دبیرخانه ایرانی و رئیس دوره ای دانشگاه های کشورهای حاشیه دریای خزر است می توان از ظرفیت های منطقه ای و داخلی برای همکاری استفاده کرد و ما علاقمند به انتقال تجربیات شرکت آبفای گیلان در دانشگاه برای بهره مندی دانشجویان هستیم.

آبفای گیلان به دنبال منابع تولید آب با ریسک کمتر است

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به اهمیت همکاری این شرکت با دانشگاه گیلان تصریح کرد: تعامل این دو حوزه در انتقال تجربه و اجرای پروژه های علمی و پژوهشی بسیار موثر و کارگشا خواهد بود.

مدیرعامل آبفای گیلان با تشریح وضعیت آب استان و تأثیر تصفیه خانه در تأمین آب گیلان اظهار داشت: اصلاح فرایندها و استفاده از تجهیزات نوین برای ارتقاء سطح خدمات رسانی، عواملی است که همکاران این مجموعه به صورت شبانه روزی برای تأمین آب استان در تلاش هستند.

حسینی همچنین افزود: با توجه به مشکلات و سختی های تهیه آب شرب، آبفای گیلان به دنبال منابع تولید آب با ریسک کمتر است.

وی در ادامه گفت: وزارت نیرو طرح های بلند مدت آبرسانی در استان دارد که ۸ طرح آبرسانی از غرب تا شرق را در بر می گیرد و آب این نواحی به صورت متمرکز تأمین می شود.

مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به جمعیت تحت پوشش خدمات آبرسانی شرکت تصریح کرد: ۹۹.۹۷درصد جمعیت شهری تحت پوشش خدمات آبرسانی قرار دارند و با بهره برداری از فاز دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان، ۷۵درصد جمعیت استان و همچنین ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت روستایی از آن بهره خواهند برد.

وی با بیان وضعیت طرح های آبرسانی استان اظهار داشت: در ۵ طرح آبرسانی شرکت آبفای گیلان کارفرماست و ۳ طرح نیز توسط شرکت آب منطقه ای گیلان اجرا خواهد شد و هدف از اجرای این طرح ها، تأمین آب مورد نیاز در بلندمدت و افزایش کیفیت آب می باشد.

حسینی با تأکید بر اینکه بهره برداری از مدول دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان در ابتدای تابستان سال آینده خواهد بود، تصریح کرد: بازدید دانشجویان از تصفیه خانه بزرگ آب گیلان می تواند برای بهره مندی علمی دانشجویان در تهیه پایان نامه ها موثر واقع گردد.

Share