۲۰ پایگاه به اورژانس گیلان افزوده می‌شود | افزاش خدمت‎رسانی با راه‎اندازی اورژانس هوایی

اورژانس ۱۱۵ با استقرار ۵۰ نفر از پرسنل خود(اعم از پزشک، پرستار و تکنسین فوریتهای پزشکی) و نیز یک دستگاه اتوبوس آمبولانس،۲ دستگاه آمبولانس و ۲ دستگاه موتورلانس، از ساعت ۱۱ صبح تا پایان مراسم نماز جمعه حضور فعال داشت و در میز خدمت تست رایگان قند خون، فشار خون را به بیش از ۲۰۰ نمازگزار ارائه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اورژانس ۱۱۵ گیلان، امروز همزمان با کل کشور در مصلی شهر رشت حضور یافت و به نمازگزاران خدمات فوریتهای پزشکی ارائه کرد.

 رییس مرکز اورژانس ۱۱۵ گیلان از سخنرانان پیش از خطبه نماز جمعه امروز شهر رشت بود و در خصوص روز فوریتهای پزشکی و عملکرد اورژانس سخن گفت.
دکتر پیمان اسدی ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی گفت: مرکز اورژانس ۱۱۵ گیلان در آذر ماه ۱۳۵۵ با ۴ پایگاه فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون در سال ۱۳۹۸ مجهز به ۶۲ پایگاه ثابت شهری و جاده ای است.
وی با اشاره به راه اندازی اورژانس هوایی در چند روز گذشته افزود: مرکز اورژانس ۱۱۵ گیلان هم اکنون ۱۲۰ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه موتورلانس، ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس دارد و اورژانس هوایی این استان نیز دوشنبه گذشته با همت دانشگاه علوم پزشکی گیلان و سازمان اورژانس کشور رسما راه اندازی شد.
رییس مرکز اورژانس گیلان در ادامه افزود: وجود اورژانس هوایی در استان گیلان به افزایش خدمت رسانی به مردم شریف این استان خصوصا در مناطق صعب العبور و دوردست کمک خواهد کرد.
اسدی در خصوص واحد ارتباطات و واحد پایش مراقبت های بیمارستانی(MCMC) گفت: این دو واحد در مرکز استان(شهر رشت) قرار دارد و تمامی تماس های اورژانسی که با شماره ۱۱۵ حاصل می شود به واحد ارتباطات مرکز اتصال می یابد و در سریع ترین زمان ممکن همکاران فوریتهای پزشکی به بالین مددجویان اعزام می شوند.
وی افزود: مرکز پایش مراقبتهای بیمارستانی(mcmc) نیز مسئولیت کنترل اعزام بین بیمارستان های استان،تخت های CCU، ICU و تخت های اورژانس بیمارستان ها را بر عهده داشته و با دریافت اطلاعات صحیح در این حوزه به افزایش کارامدی خدمات ارائه شده در حوزه درمان می پردازد.
دکتر اسدی با اشاره به رشد ۴/۲ درصدی ماموریتهای سال ۹۷ گفت: این مرکز در سال گذشته بالغ بر ۸۷ هزار ماموریت در کل استان انجام داده است و از ابتدای سال تا کنون نیز موفق انجام بیش از ۵۰هزار ماموریت شده است که خود گویای زحمات این قشر خدوم می باشد.
همجنین او در خصوص امار ماموریتهای انجام یافته در نوروز ۹۸ نیز افزود: در نوروز ۹۸ اورژانس گیلان دارای رشد ۷۴ درصدی بوده است که این مهم به علت افزایش خدمات در پایگاه ها و افزایش تعداد کمپ های سلامت نوروزی به ۳۰ کمپ در طول اجرای طرح سلامت نوروزی می باشد.

وی افزایش نیروی انسانی را از ملزومات دانست و گفت: اساسی ترین مشکل در حوزه فوریتهای پزشکی بحث نیروی انسانی بوده و با توکل بر خداوند متعال با اخذ مجوز های لازم و با افزایش نیروی انسانی در سال ۱۴۰۰، ۲۰ پایگاه دیگر نیز به اورژانس۱۱۵ گیلان افزوده خواهد شد.

 اسدی در خاتمه از تلاش های بی‌دریغ پرسنل فوریتهای پزشکی در کل استان که به دور از خانواده ۲۴ ساعته و با تمام توان به ارائه خدمات فوریتهای پزشکی می پردازند تقدیر کرد.

Share