گزارش تصویری مراسم وداع و تشییع پیکر دکتر محمدعلی فائق

مراسم وداع و تشییع پیکر دکتر محمدعلی فائق از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و رسانه گیلان، صبح روز دوشنبه، ١١ شهریور در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برگزار شد.

مراسم وداع و تشییع پیکر دکتر محمدعلی فائق از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و رسانه گیلان، صبح روز دوشنبه، ١١ شهریور در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برگزار و پس از آن نیز پیکر این طبیب دلسوز و نامی فرهنگ گیلان در جمع اصحاب فرهنگ و رسانه استان و علاقه‌مندان وی در آرامستان سلیماندراب رشت به خاک سپرده شد.

***

محمدعلی فائق از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و رسانه گیلان و صاحب امتیاز و مدیرمسئول فصلنامه «گیلان ما»، روز گذشته در سن ٩۵ سالگی درگذشت.

وی، زاده تیرماه ١٣٠٣ خورشیدی در کوچه حاجی یعقوب واقع در محله کهن صیقلان رشت، اگرچه از سال ١٣٣۴ به لباس سفید و بی غبار طبابت مزین شد اما هیچ‌گاه در دفاع از حقوق مسلم انسانی بی‌غلیان نبود و هماره در دفاع از فرهنگ سرزمین خویش بی‌تاب و پرالتهاب بود.

فائق پس از گذر سالیان طبابت – که به گفته ادیبان این سرزمین نه تنها هیچ‌گاه چشم بر جیب و دست کسی ندوخت بلکه همه وقت خویش را وقف مردم بی‌بضاعت کرد – با فصلنامه‌ای ٧٠ ساله و انجمن فرهنگی ٢۵ ساله با قامتی برای علم و انسانیت خم کرده، با عصایی چوبین و شکوهی برآمده از سال‌ها درست‌کوشی و پیوسته‌کوشی همگام با مفاخر استان، عضو ثابت محافل فرهنگی گیلان بود.

Share