کولاک دختر گیلان در ژاپن؛ سارا بهمنیار نخستین طلایی ایران

نماینده وزن ۵۰- کیلوگرم کاراته ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی نیز به مصاف باخرینسو بابایف، قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۹ از ازبکستان رفت و پس از تساوی ۲-۲ با قانون سنشو (کسب امتیاز اول) از سد حریف خود عبور کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نماینده کاراته بانوان ایران با برتری در دیدار پایانی پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان در ژاپن به مدال طلا دست یافت.

روز پایانی از پنجمین مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان در سال ۲۰۱۹، امروز (یکشنبه) در سالن نیپون بودوکان شهر توکیو آغاز شد و سارا بهمنیار نماینده شایسته کشورمان با برتری در دیدار نهایی نخستین مدال طلای ایران را کسب کرد.

بهمنیار در دیدار فینال وزن ۵۰- کیلوگرم به مصاف الکساندرا ریچیا، دارنده دو مدال طلا و یک برنز جهان از فرانسه رفت و در دیداری یک طرفه به برتری قاطعانه ۵ بر یک دست یافت. نماینده کشورمان برای حضور در دیدار فینال روز جمعه ۱۵ شهریورماه ابتدا در مقابل جلنا پنهار از کرواسی ۳ بر صفر به برتری دست یافت. او در دور دوم نیز با نتیجه ۸ بر صفر از سد مادوری پوانسان، دارنده مدال نقره و برنز امید‌های آسیا در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ پیروز شد.

بهمنیار در گام سوم نیز با نتیجه نزدیک ۴ بر ۳ مقابل آیاکا تادنو، دارنده مدال طلای آسیا در سال ۲۰۱۷ به برتری دست یافت. نماینده وزن ۵۰- کیلوگرم کاراته ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی نیز به مصاف باخرینسو بابایف، قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۹ از ازبکستان رفت و پس از تساوی ۲-۲ با قانون سنشو (کسب امتیاز اول) از سد حریف خود عبور کرد. پیش از این مجید حسن‌نیا و بهمن عسگری با برتری در دیدار رده‌بندی به مدال برنز دست یافته بودند.

پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان ترکیه با حضور ۶۴۹ کاراته‌کا از ۷۹ کشور از روز جمعه ۱۵ شهریورماه در ژاپن آغاز شد و امروز با برگزاری دیدار‌های فینال و رده‌بندی به پایان می‌رسد.

Share