طرح «مهربانی در مهر» زمینه ساز لبخند کودکان سرزمین ما است

پونه نیکوی، شاعر گیلانی اجرای طرح «مهربانی در مهر» توسط نهاد کتابخانه های عمومی را زمینه ساز لبخند کودکان سرزمین مان دانست و گفت: مردم رئوف گیلان همیشه با حضور در پویش های عام المنفعه، در دستگیری از دیگران پیشرو بوده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، پونه نیکوی، شاعر گیلانی در گفتگویی با اشاره به اجرای طرح «مهربانی در مهر» توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور، اجرای طرح جمع آوری نوشت افزار و اقلام فرهنگی ایرانی-اسلامی برای کودکان در مناطق سیل زده را اتفاق مبارکی دانست و گفت: در روایات متعددی آمده که محبوب‌ترین مردم نزد خداوند کسانی هستند که با مردم مهربان بوده و در راه برآوردن نیازهای نیازمندان تلاش می کنند. وقتی به این روایات و نقل قول های بزرگان عمیق تر بیندیشیم، ضرورت و اهمیت اجرای این طرح بیشتر برای ما آشکار می شود. همچنین ما با یادآوری خاطرات خود، به ضرورت این موضوع پی می بریم. بی تردید اول مهر برای عده ای، یادآور حسرت و اندوهی کودکانه بوده، حال این خاطره می تواند متعلق به خود ما باشد یا متعلق به هم کلاسی ها و دوستان ما در گذشته که در ذهن ما ماندگار شده است.

نیکوی ادامه داد: چه بسیار کودکانی که در میهن ما اول مهر ماه سکوت می کنند و لبخندی به لب ندارند، کودکانی که با حسرت داشتن ملزومات اولیه آموزش، از حق خواندن و نوشتن محروم هستند.

برگزیده جشنواره کتاب سال جوان انقلاب، اجرای طرح «مهربانی در مهر» توسط نهاد کتابخانه های عمومی را زمینه ساز لبخند کودکان سرزمین مان دانست و گفت: برای این طرح چه می توان گفت جز این مصرع از مولوی که «چه نغزست و چه خوبست و چه زیباست خدایا».

مردم گیلان در پویش‌های عام‌المنفعه و دستگیری از دیگران همواره پیشرو بوده‌اند

وی همچنین در خصوص سهم گیلانیان در اقدامات خیرخواهانه و کمک به هموطنان نیز گفت: مردم رئوف گیلان همیشه با حضور در پویش های عام المنفعه، در دستگیری از دیگران پیشرو بوده اند.

این شاعر گیلانی اضافه کرد: در سیل اخیری که هم میهنان ما را از بهار دور کرد، نقش مردم گیلان در آفرینش بهار مهربانی بسیار پر رنگ بود و امیدوارم نیکبختی و شادکامی جاودانه از آنِ مردم رئوف و مهربان گیلان ما باشد.

نیکوی با اشاره به سابقه فرهنگی گیلانیان در کمک به هم نوعان خود گفت: سال ها است که گیلانی ها در حوزه های مختلف مانند سلامت، آموزش و ساخت مراکز عمومی و زیرساخت ها، در مهربانی و خیرخواهی پیش قدم بوده اند. خیران و بزرگان گیلانی فراتر از شهرستان و استان اثرگذار بوده اند و مردم ایران اسلامی از تصمیم های خیرخواهانه و خدمات ارزشمند آنان بهره برده اند.

این شاعر در پایان از راه اندازی پویش «مهربانی در مهر» توسط نهاد کتابخانه های عمومی به عنوان متولی اصلی اجرای برنامه های فرهنگی کتاب محور در کشور قدردانی کرد و گفت: نهاد کتابخانه های عمومی با ورود خردمندانه و دغدغه مند به موضوعات خیرخواهانه اقدام نیکو و پسندیده ای به انجام رساند و امیدوارم با دسترسی به داده‌ها و اطلاعات صحیح، علاوه بر برگزاری موفق این طرح، در آینده نیز این امکان فراهم شود که با پیش‌بینی نیازها، طرح های اثربخش بیشتر و موفق تری همچون گذشته از سوی این مجموعه فرهنگی انجام شود.

تالیف آثاری چون «انار سبز، زیتون سرخ»، «مسافر کوچولو»، «دست های تو جوانه می زنند»، «گیلان بیابان ندارد»، «۶۴۱۰ روز تنهایی» و «جاری تر از ونیز» و راهیابی کتاب «انار سبز، زیتون سرخ» به نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سال ۱۳۹۱ به عنوان کتاب برگزیده شعر دفاع مقدس از افتخارات این شاعر جوان کشورمان است.

Share