حمایت از بخش خصوصی رویکرد مهم دولت تدبیر و امید است

در ششمین روز از هفته دولت نیروگاه ۲۵ مگاواتی تولید برق با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و استاندار گیلان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در ششمین روز از هفته دولت با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و نیز دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان، نیروگاه ۲۵ مگاواتی مقیاس کوچک منطقه آزاد انزلی با اعتباری قریب به هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.

این نیروگاه مقیاس کوچک که بخشی از اعتبار ساخت آن از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی تامین شده است، قابلیت تولید همزمان برق و حرارت را دارد.

هدف از احداث این نیروگاه تامین برق مصرفی منطقه آزاد انزلی بوده و انرژی مازاد تولیدی آن می تواند بخشی از بار ترانس های انتقال پست ۲۳۰ کیلوولت رشت شمالی را کاهش دهد.

این نیروگاه در مقایسه با نیروگاه های بزرگ حرارتی، سازگاری بیشتری با محیط زیست داشته و علاوه بر بالاتر بودن راندمان الکتریکی، امکان استفاده از راندمان حرارتی نیروگاه برای تامین سیستم گرمایشی مورد نیاز منطقه آزاد انزلی، موجب  افزایش راندمان تا بالای ۵۵ درصد نیز خواهد شد.

ارسلان زارع استاندار گیلان در مراسم احداث نیروگاه ۲۵ مگاواتی تولید برق و حرارت کاسپین منطقه آزاد انزلی با حضور دکتر بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، افتتاح این طرح را در راستای توسعه استان و اظهار امیدواری نمود که طرح‌های مشابه در بخش انرژی در مناطق دیگر استان نیز اجرا شود.

وی با بیان اینکه وضعیت کنونی کشور پس از خروج غیرقانونی دولت آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌های ظالمانه به گونه‌ای شده است که باید برنامه‌های اقتصاد مقاومتی بیش از پیش اجرا شود، افزود: دولت تدبیر و امید بر اساس تدابیر دکتر روحانی تلاش کرده تا از بخش خصوصی و اقتصاد داخلی با جدیت حمایت کند.

استاندار گیلان اظهار امیدواری کرد که با اجرای طرح های تولیدی با منفعت اقتصادی و اثربخشی در توسعه استان با حمایت جدی دولت زمینه امیدآفرینی بیشتر در همه اقشار جامعه خصوصا فعالان اقتصادی فراهم شود تا شاهد رونق مضاعف باشیم.

استاندار گیلان در پایان خاطرنشان کرد: احداث نیروگاه ۲۵ مگاواتی کاسپین به سبب ارزش و جایگاه قابل ملاحظه در امر توسعه، موجب آزاد شدن ظرفیت این میزان تولید انرژی از ایستگاه فوق توزیع برق رشت شمالی و همچنین مولفه ای تاثیر گذار در اصول پدافند غیر عامل خصوصا منطقه آزاد انزلی می شود.

Share