توسعه ارتباطات در برخی مناطق، پسرفت داشته | روزانه در ۲۰ روستا ارتباطات توسعه می‌یابد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: روزانه شاهد توسعه ارتباطات در ۲۰ روستای کشور هستیم و افزایش ظرفیت ارتباطات روستایی همچنان در دستور کار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمدجواد آذری جهرمی روز جمعه در نشست کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در فرمانداری لاهیجان اظهار داشت: افزایش ظرفیت ارتباطات روستایی تا دهه فجر امسال صورت می گیرد.

وی به توسعه ارتباطات گیلان اشاره و اضافه کرد: ۱۳ میلیارد تومان اعتبار برای این دو شهرستان اختصاص یافته که اعتبار قابل توجهی است و شبکه های WLL تلفن همراه آنها که مربوط به دو دهه قبل بود، ارتقا یافته که کار بزرگی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه موضوع تلفن های قدیمی لاهیجان و سیاهکل رفع شده، خواستار برنامه ریزی و اهتمام مسئولان محلی برای توسعه برق دیلمان شد و افزود: اگر این مشکل حل شود، تا پایان امسال هم فیبر نوری و هم دکل های مسیر ۵۴ کیلومتری سیاهکل به دیلمان انجام خواهد شد.

آذری جهرمی با اشاره به دزدیده شدن کابل های بیش از ۶۰۰ روستا گفت: توسعه ارتباطات در این مناطق، پسرفت داشته و به شرکت مخابرات ایران مهلت داده ایم که تا پایان امسال مشکلات مناطق یادشده را برطرف کند.

وی خاطرنشان کرد: ارتباط سه روستا در لاهیجان، لنگرود و سیاهکل نیز به دلیل دزدیده شدن کابل آنها قطع است که باید تا پایان شهریور این مشکل رفع شود.

با همه اقدامات صورت گرفته در حوزه ارتباطات، کمبودهایی در برخی مناطق استان وجود دارد که بایستی رفع شود

ارسلان زارع با گرامیداشت هفته دولت، شهیدان رجایی و باهنر را الگوی کاملی در خدمت صادقانه به مردم دانست و افزود: مسئولان باید با تاسی از این شهیدان نسبت به کاهش دغدغه‌مندی های مردم بیش از گذشته اهتمام جدی داشته باشند.

دکتر زارع اظهار داشت: در هفته دولت امسال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات پروژه های خوبی به بهره برداری رسید که برای آنها بالغ بر دویست میلیارد تومان هزینه شده است.

وی ابراز امیدواری کرد تا زمان آغاز مناسبت دهه فجر امسال با افزایش ظرفیت های شبکه های ارتباطی در همه ی شهرستان های استان و افتتاح پروژه های مرتبط در سطح استان گیلان، کیفیت ارتباطات مطلوب و رضایت  مردم بیشتر حاصل گردد.

 

Share