انتخاب اعضای هیئت اجرایی بازآفرینی محله‌های شهری استان گیلان

استاندار گیلان فعال شدن ستاد بازآفرینی شهری را از جمله اقدامات موثر دولت اعتدال عنوان کرد و گفت: این اقدامات فارغ از میزان و حجم منابع مالی مصرف شده، به سبب ایجاد پیوندی که میان سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی، فرهنگی و مردم ایجاد می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ارسلان زارع در دیدار سیدمحمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری با اشاره به اینکه دولت  در راستای کرامت انسانی، اخلاق و حقوق شهروندی در جامعه اسلامی اقدامات خوبی انجام داده است، افزود: مردم ایران اسلامی به ویژه گیلانیان در پاسداشت نهضت کربلا نسبت به سایر شیعیان جهان همواره پیشتاز بوده‌اند لذا در این خصوص امیدوارم از فیوضات معنوی این ایام به ویژه در روزهای تاسوعا، عاشورا بیشتر بهره‌مند شویم.

وی فعال شدن ستاد بازآفرینی شهری راجمله اقدامات موثر دولت اعتدال عنوان کرد و گفت: این اقدامات فارغ از میزان و حجم منابع مالی مصرف شده ، به سبب ایجاد پیوندی که میان سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی، فرهنگی و مردم ایجاد می کند، تأثیر شگرفی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و البته توسعه مناطق حاشیه نشین شهرها دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان استمرار و تشدید فعالیت ستاد بازآفرینی با تمرکز بر قانون و مقررات بافت‌های فرسوده را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: به سبب مشکلات متنوع بافت‌های فرسوده استان از جمله تمرکز جمعیت به ویژه در رشت امیدوارم با برنامه‌ریزی صحیح و کاهش وابستگی به منابع دولتی از مشارکت بخش خصوصی استفاده بهینه کنیم.

وی با بیان اینکه قانون بافت‌های فرسوده ظرفیت خوبی برای مجموعه شهرداری‌ها در نظر گرفته است، گفت: با ابتکار و خلاقیت می‌توان از این ظرفیت‌ها علی‌الخصوص موضوع کاربری به عنوان یکی از مولفه‌های متناسب با شهر رشت در جهت ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاران استفاده کرد.

استاندار گیلان یکی از آسیب‌های مدیریتی در سال‌های گذشته را تمرکز اختیارات، مسئولیت‌ها و تصمیم‌گیری‌ها ارزیابی کرد و افزود: از اقدام پسندیده هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران مبنی بر تشکیل هیئت اجرایی بازآفرینی محله‌های هدف در استان‌ها استقبال می‌کنیم و امیدواریم گیلان به عنوان یکی از استان‌های پیشتاز در این مسیر باشد.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده از طریق اختیارات هیئت اجرایی و نیز تسهیلات پیش‌بینی شده در اجرای پروژه بازآفرینی بافت‌های فرسوده تأکید و تصریح کرد: امیدواریم با اقدامات موثر و اولویت مرکز استان در آینده نزدیک شاهد ایجاد زمینه افزایش سطح معیشت و رفاه اجتماعی به ویژه در بافت‌های فرسوده باشیم.

دکتر زارع در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: علیرغم وجود برخی اختلاف سلیقه‌ها در حوزه مدیریت  شهری انتظار دارم با وحدت و همدلی همه مسئولان گام های موثرتری برای کاهش مشکلات و توسعه استان خصوصا مرکز استان برداشته شود.

در ادامه این دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری با بیان اینکه در اجرای پروژه بازآفرینی بافت فرسوده نیازمند عزم ملی هستیم، گفت: باید تلاش شود با استفاده از تسهیلات پیش‌بینی شده و گام نهادن در جهت جلب افکار عمومی مردم در این پروژه اثرگذار مشارکت کنند.

مهندس سیدمحمد پژمان بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت سرمایه‌گذاران تاکید و تصریح کرد: استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی منجر به تسریع در اجرای پروژه بازآفرینی می‌شود.

در پایان این نشست احکام مهندس علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مهندس ماکان پدرام مدیرکل راه و شهرسازی و دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت به عنوان اعضای هیئت اجرایی بازآفرینی محله‌های شهری استان گیلان توسط استاندار گیلان و معاون وزیر راه و شهرسازی به آنان اهدا شد.

Share