افزایش ۴ درصدی اهدای خون گیلانیان در تاسوعا و عاشورای حسینی

مدیرکل انتقال خون گیلان با اشاره به اهدای خون هزار و ۹۲۵ واحد از سوی شهروندان گیلانی در تاسوعا و عاشورای حسینی، گفت: در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش ۴ درصدی هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دکتر بابک پاکدل با اشاره به اینکه مردم گیلان همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور در طرح نذر خون، هزار و ۹۲۵ واحد خون اهدا کردند، افزود: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۴ درصدی در این زمینه هستیم.

وی با بیان اینکه استان گیلان را یکی از استان‌های پرمصرف فرآورده‌های خونی در کشور است، افزود: بیشترین گروه‌های خونی اهدایی O + بوده است.

مدیرکل انتقال خون گیلان ۷۸ نفر از اهدا کنندگان طی دو روز گذشته از بانوان و هزار و ۸۵۵ نفر مرد بودند، گفت: اهدای خون برای نجات جان بیماران نیازمند سبب توسعه و ترویج فرهنگ نوع دوستی و ایثار در سطح جامعه می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فعالیت هشت پایگاه ثابت انتقال خون در شهرهای در رشت، لاهیجان، لنگرود، رودسر، فومن، آستارا، تالش و انزلی، تصریح کرد: چهار پایگاه سیار انتقال خون نیز در کیاشهر، آستانه اشرفیه، لشت نشاء و شفت از این افراد خون گیری کردند.

پاکدل با بیان اینکه طرح نذر خون تا اربعین حسینی ادامه دارد، تأکید کرد: نیکوکاران می توانند با مراجعه به پایگاه‌های ثابت و سیار خون اهدا کنند.

وی با اشاره به اینکه از جمعیت استان گیلان یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر واجد اهدای خون هستند، گفت: ۶۵ هزار نفر از اهدا کنندگان استان گیلان به صورت مستمر خون اهدا می‌کنند.

Share