آموزش‌های مهارتی با همکاری دستگاه‌ها به موفقیت منجر می‌شود

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: آموزش‌های مهارتی در کنار همکاری با سایر دستگاه‌های ذیربط و ائتلاف با آنها، به موفقیت منتهی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، سلیمان پاک سرشت عصر جمعه در مراسم افتتاح نخستین دهکده الگویی بوم گردی کشور در رشت افزود: توسعه، تحول و پیشرفت در اجرای پروژه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور منوط به تدوین پیوستی برای تربیت نیروی انسانی ماهر و توانمند است.

وی با بیان این که در همه استان های کشور تلاش کردیم بر یک مزیت جدی و استراتژیک آن استان سرمایه گذاری کنیم ، اظهار کرد: در این راستا برای تربیت نیروی انسانی در آن حوزه با همکاری دستگاه های ذیربط اقداماتی را نیز آغاز می کنیم و در گیلان نیز با توجه به شرایط این استان و فرصت توسعه گردشگری و پایبندی به فرهنگ و محیط زیست ، حرکت را شروع کرده ایم.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اهمیت حوزه گردشگری خاطر نشان کرد: گردشگری در دنیا یکی از حوزه های ارزشمند برای رونق فعالیت های اقتصادی است.

وی با بیان این که در گیلان این فرصت وجود دارد که گردشگری مدرن و پایبند به محیط زیست و الگوهای آن را داشته باشیم، خاطر نشان کرد: توانستیم در نخستین دهکده الگویی بوم گردی با پایبندی به این اصول کارمان را آغاز کنیم.

وی در ادامه سخنانش با بیان این مطلب که جامعه ما از جمله در دنیا رو به سالمندی می رود و علاقمندی فرهنگی و اجتماعی این قشر کاملا متفاوت است، تصریح کرد: با توجه به کسب و کارهای امروز مبتنی بر فناوری های جدید، بایستی هم اندیشی مطلوبی بین گردشگری پایبند به محیط زیست و فرهنگ ایجاد کنیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تاکید بر ضرورت توجه به فرهنگ و محیط زیست در توسعه، خاطر نشان کرد: در استان های خیلی دور، نتیجه توسعه بی ملاحظه و بی توجه به فرهنگ و محیط زیست را دیده ایم.

 نخستین دهکده الگویی بوم گردی کشور، عصر جمعه در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار با هدف ارائه آموزش های اثربخش منجر به اشتغال در مرکز آموزش و سنجش مهارت های کشاورزی و گردشگری روستایی استان افتتاح شده است. این دهکده الگویی در راستای توسعه گردشگری روستایی با هدف ایجاد و توسعه اشتغال پایدار، معرفی الگوهای سازگار با محیط زیست در زندگی روستایی، نیازآفرینی با رویکرد بهبود فضای کسب و کارهای روستایی و ارتقاء سطح استانداردهای آموزشی در حوزه کشاورزی و گردشگری روستایی با توجه به نیازهای بازار کار افتتاح شده است.

در دهکده الگویی بوم گردی علاوه بر آموزش و سنجش صلاحیت حرفه ای متقاضیان در حوزه های کشاورزی و گردشگری روستایی، احیاء مشاغل بومی و کهن پیشه ها، برگزاری رویدادها و جشنواره های بومی – محلی در حمایت از مهارت آموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای، همکاری مشترک با دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی در اجرای پروژه های آموزش منجر به اشتغال، ارائه آموزش های تلفیقی با هدف توسعه منابع درآمدی روستاییان، ایجاد فضای مناسب برای حمایت از استارتاپ های حوزه کشاورزی و گردشگری روستایی انجام می شود.

Share