آبفای گیلان تا پایان برنامه ششم توسعه ۹۹/۹۷درصد مردم را تحت پوشش قرار می‌دهد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با اشاره به ارائه خدمات به یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت این استان، گفت: این شرکت تا پایان برنامه ششم توسعه ۹۹ درصد مردم را تحت پوشش قرار می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سید محسن حسینی در مراسم بهره برداری همزمان از ۳۳ طرح آب و فاضلاب شهری گیلان در رشت، اظهار کرد: در حال حاضر این شرکت به یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت استان گیلان خدمات ارائه می کند.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان باید تا پایان برنامه ششم توسعه ۹۹.۹۷ درصد جمعیت این استان را تحت پوشش قرار دهد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گیلان در ادامه با اشاره به برخی از پروژه‌های قابل بهره برداری در هفته دولت امسال در این استان، گفت: این پروژه‌های در زمینه گسترش تاسیسات، حفر چاه، ارتقای خطوط انتقال اصلاح و ارتقای شبکه‌های موجود در شهرهای گیلان است.

وی تصریح کرد: این پروژه‌ها در شهرستان‌های آستارا، انزلی، رودسر، سیاهکل، رودبار، فومن و رشت به بهره برداری خواهند رسید.

حسینی با اشاره به پروژه‌های شهرستان رشت، گفت: در رشت شش پروژه با اعتبار ۱۰۶ میلیارد ریالی و در زمینه افزایش فشار آب بافت مرکزی رشت به بهره بردای می رسد و سال آینده نیز مخزن ۳۰ هزار متر مکعبی افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گیلان با اشاره به افزایش اعتبارات عمرانی در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته، بیان کرد: سال گذشته ۱۵۵۴ میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شد که از این مبلغ در سال جاری هزار و ۱۳۷ میلیارد ریال تخصیص یافته است، امسال میزان تخصیص اعتبارات ۲۷ درصد بیشتری بوده است.

وی همچنین یادآورشد: چهار پروژه بزرگ دیگر با اعتبار ۹۲۰ میلیار ریالی تا اوایل مهر به مرحله اجرا می‌رسد.

بهره برداری از ۵۱۶ پروژه همزمان با هفته دولت در رشت

فرماندار رشت نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه خداباوری، اخلاق مداری و خدمتگزاری بی منت به عنوان الگوهای رفتاری شهیدان رجایی و باهنر بوده که باید از سوی مسئولان سرمشق قرار گیرد، اظهار کرد: در هفته دولت در شهرستان رشت ۵۱۶ طرح و پروژه با اعتبار بیش از ۳۷۳ میلیارد تومان در حوزه‌های عمران شهری، روستایی، صنعت و معدن، ورزش جوانان به بهره برداری می‌رسد.

میرشمس مومنی زاده با اشاره به افتتاح همزمان ۳۳ پروژه شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با اعتبار بیش از ۲۲۶میلیارد ریال، گفت: با وجود افت سفره‌های آب زیرزمینی و افزایش جمعیت در شهرستان رشت عملکرد آبفای گیلان قابل تقدیر و قابل ارتقای است.

Share