کتبا به سالاری گفتم شورای شهر رشت منحل شود|تازه‌کار نیستم که تصمیم احساسی و غیرقانونی بگیرم

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت اظهار داشت: در همان اوایل کار خود نامه‌ای را کتبا جهت منحل شدن شورای شهر رشت به استاندار سابق گیلان، آقای سالاری ارسال کردم.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرماندار شهرستان رشت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خبرنگاران طلایه‌داران عرصه رسانه، چراغ راه جامعه، تجسم واقعی آگهی، امانتداری، دلسوزی و وجدان بیدار جامعه هستید.

میرشمس مومنی‌زاده با بیان اینکه خبرنگاران رابط بین مردم و مسئولین هست، گفت: مهمترین عاملی که سبب پیروزی اتقلاب اسلامی و ایستادگی در مقابل استکبار شد وحدت و یکپارچگی ملت ایران بود و خبرنگاران از مهمترین عوامل این وحدت هستند که با نقش‌آفرینی خود سبب وحدت می‌شوند.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه قشری هستند که سبب امید بخشی و نشاط انگیزی در جامعه می‌شوند، تصریح کرد: خبرنگاران با عملکرد و قلم صادقانه خود باید جایگاهش را احراز کنند تا جامعه را به سمت رشد و توسعه حرکت دهیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت افزود: با توجه به کمپین «روز خبرنگار روز نشست خبری نیست» به این پویش پیوستیم و از دادن گزارش کار صرف نظر کردیم که این تصمیم احترام به جامعه رسانه است، جامعه‌ای که اثرگذاری بسیاری در ارتقا فرهنگ عمومی دارد.

فرماندار رشت افزود: کار در عرصه رسانه و مطبوعات بسیار سخت است و وظیفه ما این است که قدردان زحمات این عزیزان باشیم.

مومنی‌زاده با بیان اینکه ما نماینده دولت هستیم، شعار ما قانون گرایی است و بر اساس قوانین با مصوبات شورای شهر را موافقت یا مخالفت خواهیم کرد، اظهار کرد: در مورد شورای شهر رشت درگیر بروکراسی نیستیم و تصمیماتی که می‌گیریم علاوه بر قانون‌گرایی، عقلانی نیز هست.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت در واکشن به دلیل سکوت خود درباره شورای شهر رشت در ماجرای انتخاب شهردار اظهار داشت: در همان هفته اول به طور کتبی به سالاری استاندار سابق گیلان پیشنهاد کردم شورا منحل شود زیرا به وظایف خود عمل نکرده است.

وی افزود: جوان و تازه کار نیستم که تصمیم احساسی و غیرقانونی بگیرم اما رئیس شورای تامین شهرستان نیز هستم. پرهیز از مصاحبه گاهی به نفع مردم و مصالح شهرستان است وگرنه مشکلی برای حرف زدن ندارم و به فراخور مسئولیت ها تصمیم می‌گیرم که چه زمانی مصاحبه کنم و چه زمانی سکوت.

مومنی زاده تصریح کرد: اعتقاد دارم که پیشنهاد من برای انحلال شورا در آن مقطع درست بود اما مافوق من یعنی استاندار این کار را به صلاح ندانست.

فرمانداری رشت درباره علت مخالفت با مصوبه ساماندهی رانندگان استیجاری در قالب شرکت تعاونی شهرداری رشت اظهار کرد: این لایحه علاوه بر بار مالی تعهدآور نیز بود و سبب می شد که این رانندگان به استخدام شهرداری در بیایند.

Share