پرونده انتقال امتیاز کارون اروند به داماش گیلان در کمیته‌ تعیین وضعیت است

فریبرز محمودزاده گفت: درخصوص انتقال امتیاز کارون اروند به داماش گیلان گفت: این پرونده در کمیته‌ تعیین وضعیت است اما هنوز تعیین تکلیف نشده ولی احتمال می دهیم کارون اروند به داماش گیلان واگذار گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، فریبرز محمودزاده در حاشیه مراسم قرعه‌کشی مسابقات فصل جدید لیگ آزادگان گفت: با توجه به قرعه‌کشی انجام شده و همانطور که قبلا اعلام شده بود مسابقات روز بیست و ششم مرداد آغاز می‌شود، با توجه به مشکلاتی که فصل قبل به دلیل خروج تیم‌های سیاه جامگان و نفت تهران بوجود آمده بود، با مصوبه هیات رئیسه سازمان لیگ تیم ها باید ۱۰ روز قبل از آغاز مسابقات حتما مدارک ۱۴بازیکن خودشان شامل ۱۱ بازیکن اصلی و ۳ بازیکن ذخیره را به کمیته نقل و انتقالات ارائه کنند. تیم‌ها باید مدارکشان را حتما تا پیش از شروع مسابقات ارسال کنند.

وی افزود: در بحث شروع مسابقات لیگ دسته یک نباید فکر کنند که دسته یک رها شده  است. برای بحث ایمنی ورزشگاه‌ها با ۹ باشگاه که در فصل گذشته دچار اشکالاتی بودند مکاتبه کردیم، آیتم‌های در نظر گرفته شده برای لیگ برتر اگر برای مسابقات لیگ یک هم در نظر گرفته شود بهتر است، اگر هم نباشد اشکالی ندارد اما آیتم‌های حداقلی باید رعایت شوند و ممکن است در مسابقات لیگ یک هم مانند لیگ برتر بعضی تیم‌ها به دلیل شرایط ایمنی و امنیتی در شهر خودشان میزبان نباشند چرا که مساله ایمنی ورزشگاه ها برای ما خیلی مهم است.

محمودزاده در ادامه گفت: با توجه به اینکه تعداد تیم‌های حاضر در لیگ برتر و لیگ دسته دو تغییری نداشته مانند گذشته دو تیم اول لیگ دسته یک به لیگ برتر صعود می‌کند و سه تیم انتهای جدول نیز به لیگ دسته دو سقوط می‌کنند.

مسئول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در خصوص بحث انتقال امتیاز برخی باشگاه‌ها عنوان کرد: در رسانه‌ها مطرح است که امتیاز باشگاه خونه به خونه مازندران قرار است به خراسان شمالی منتقل شود که تا این لحظه کوچکترین مکاتبه‌ای با سازمان لیگ انجام نشده است اما اگر قصد انتقال دارند که ظاهرا در این مورد دو مالک با هم مکاتباتی را هم انجام داده اند تا ۱۶ مرداد زمان دارند اما بعد از آن دیگر مدارکی دریافت نمی‌کنیم. همه باشگاه ها را ملزم کردیم تا قبل از۱۷مرداد باید ۱۴ بازیکن را به ما معرفی کنند. مگر اینکه قبل از آن مبایی نامه‌هایی در زمینه انتقال به کمیته‌های نقل و انتقالات، تعیین وضعیت و انضباطی و توافقات استانی ارائه شود و بنابراین همچنان خونه به خونه در لیگ یک حضور دارد.

وی درخصوص انتقال امتیاز کارون اروند به داماش گیلان گفت: این پرونده در کمیته‌ تعیین وضعیت است اما هنوز تعیین تکلیف نشده ولی احتمال می دهیم کارون اروند به داماش گیلان واگذار گردد در این خصوص پرونده ای در دست بررسی است (کمیته تعیین وضعیت باید در این خصوص تعیین تکلیف کند). در قرعه کشی نام کارون اروند لحاظ شد. توافقی هم بین مالک دو باشگاه انجام شده که کمیته تعیین وضعیت نیز در این مورد رای خواهد داد. بنابراین اگر امتیاز تیم کارون به داماش منتقل گردد ما در قرعه کشی و برنامه ریزی و قرعه کشی لیگ بازی های میزبان و میهمان را لحاظ کردیم که این سخت‌ترین قسمت قرعه‌کشی بود تا اعداد با هم تداخل پیدا نکنند.

محمود زاده در پایان گفت: هر تیمی از این ۱۸تیم اگر تا ۱۶مرداد تشکیل پرونده ۱۴ بازیکن را ندهد طبق قوانین بین المللی، آخرین تیم سقوط کننده فصل قبل جایگزین آ‌ن تیم می‌شود که آن تیم شهرداری ماهشهر است.

Share