همه‌جای خودرو به غیر از داشبورد و صندوق‌عقب فضای عمومی است|با جریمه نمی‌توان حجاب را نهادینه کرد

رضایی اظهار کرد: از بخشداری ها درخواست می شود که لیست خانوارهای فاقد گاز به مرکز پخش فراورده های نفتی شهرستان اعلام شود تا در فصل سرما مشکلی برای تامین نفت نداشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، با حضور حمید رضایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان فومن، جلسه صیانت از حقوق شهروندی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد.

در این نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان فومن، با بیان اینکه در قانون اساسی فصل جداگانه ای به نام حقوق ملت داریم، یادآور شد: علاوه بر آن در شرع مقدس و سیره پیامبر اکرم ص و ائمه معصوم ع نیز توجه به نیازهای مردم جزو مسائل اولویت دار است و قانون اساسی ما نیز برهمین اساس تدوین شده و به تبعیت از آن سایر قوانین جاری کشور نیز تصویب شده است.

رضایی با تاکید بر اینکه وظیفه داریم کیفیت و کمیت خدمات به مردم را افزایش دهیم، گفت: این جلسات برای پیگیری مطالبات مردم و بهبود خدمات رسانی به طور مستمر برگزار می شود.

وی با بیان اینکه فرمانداری نسبت به آنچه که از ادارات انتظار دارد به طریق اولی عمل می کند، تصریح کرد: علاوه بر اینکه روزهای سه شنبه هر هفته برای ملاقات عمومی مردم با فرماندار ، معاونین فرمانداری و بخشداران در نظر گرفته شده است در سایر روزها نیز ساعاتی برای این کار اختصاص می یابد.

رضایی ادامه داد: در همین راستا دیدار چهره به چهره فرماندار، معاونین فرمانداری و بخشداران با مردم در سطح روستاها در مساجد و بازدید میدانی در روستاها برای پیگیری مطالبات مردم به صورت مسمتر انجام می گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان فومن با تاکید بر لزوم شنیدن مطالبات مردم و پاسخگویی به آنها گفت: در زمینه حقوق شهروندی دوره ها و کارگاه های آموزشی مختلفی برگزار شده است.

رضایی به برگزاری مراسمات مختلف در راستای حقوق شهروندی همانند تجلیل از جوانان برتر شهرستان، تجلیل از دهیاران و شوراهای اسلامی، نشست فرماندار با بانوان از اقشار مختلف و سایر موراد از این قبیل اشاره کرد و افزود: برپایی میز خدمت در نماز جمعه به مناسبت های مختلف نیز در همین راستا ارزیابی می شود.

وی با بیان اینکه باید وظایفی که نسبت به مردم بر دوش ما گذاشته شده را به نحو احسن اجرایی کنیم، گفت: اگرچه به دلیل محدودیت های قانونی به همه تقاضاهای مردم نمی توان پاسخ مثبت داد اما تکریم مردم و برخورد انسانی و اسلامی با ارباب رجوع و ایجاد رضایتمندی در مردم طبق فرمایشان مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم جزو وظایف ما است.

رضایی بر لزوم تکریم ارباب رجوع و رعایت حسن خلق در برخورد با مردم تاکید کرد و افزود: ایجاد رضایت در مردم زمانی صورت می گیرد که ما مسئولان به خوبی به وظایف خود عمل کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان فومن با بیان اینکه مردم باید بتوانند بدون لکنت زبان مطالباتشان را مطرح کنند، یادآور شد: دسترسی عموم مردم به مسئولان و شنیدن صدای آنها حق قانونیشان است.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر اینکه عموم مردم مسلمان و مومن ایران بخصوص شهر مذهبی فومن به مقوله هنجارهای اجتماعی و مذهبی مانند عفاف و حجاب را رعایت میکنند اعتقاد یادآور شد: به همین دلیل اقدامات اقلیت هنجارشکن به چشم می آید.

رضایی امر به معروف را دارای مراحل مختلفی عنوان کرد و گفت: اقدامات فرهنگی لازم است اما گاهی اوقات درباره کسانی که علیرغم تذکر و توصیه، حاضر نیستند به قانون احترام بگذارند نیازمند برخورد و اقدامات قاطعانه قانونی هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان فومن با تاکید بر لزوم برنامه ریزی ادارات جهت کاهش ناهنجاری ها گفت: حضور فعال دغدغه مندان با حجاب برتر در سطح جامعه به نوعی ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است.

رضایی با بیان اینکه اطلاع رسانی در این زمینه نیز اثربخش است، گفت: باید به مسافران و گردشگران گفته شود که در یک شهر مذهبی قدم می گذارند تا آنها نیز هنجارهای اجتماعی را رعایت کنند.

وی در پایان با قدردانی از زحمات دکتر دعاگو رئیس مرکز پخش فراورده های نفتی شهرستان اظهار کرد: خوشبختانه با حضور ایشان مشکلی در تامین سوخت همزمان با فصل کشاورزی نداشتیم.

این مسئول ادامه داد: با توجه به دستورالعمل کشوری مبنی بر قطع نفت سفید آندسته از مردمی که درمناطق گازرسانی شده زندگی می کنند، تصریح کرد: از بخشداری ها درخواست می شود که لیست خانوارهای فاقد گاز به مرکز پخش فراورده های نفتی شهرستان اعلام شود تا در فصل سرما مشکلی برای تامین نفت نداشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان فومن احداث کمپینگ مسافران را نیاز اساسی شهر گردشگرپذیر فومن دانست و گفت: در این زمینه شهرداری به عنوان متولی کار باید با سایر دستگاه ها وراد مذاکره شود و فرمانداری شهرستان نیز پیگیر حل مشکلات خواهد بود.

همه جای خودرو به غیر از داشبورد و صندوق عقب فضای عمومی است

سرگرد انساندوست جانشین نیروی انتظامی شهرستان فومن در این نشست با بیان اینکه شماره ۱۹۷ پذیرای دریافت گزارش عموم مردم است یادآور شد: منشور اخلاقی ناجا نیز تدوین شده که این منشور علاوه بر آموزش و ابلاغ به هر یک از کارمندان جهت اجرای آن تعهد نیز از آنها گرفته می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح تفرجگاه ها در دو منطقه قلعه رودخان و ماسوله تصریح کرد: دو نفر همیار پلیس در کنار مامور ثابت در این مناطق برای تذکر لسانی حضور دارند و در ۹۹ درصد موارد نیز با تذکر لسانی افراد به حجاب تمکین می کنند.

انساندوست با اشاره به برنامه های پیش روی ناجا گفت: در نظر داریم تا نمایشگاه عفاف و حجاب را ماسوله و قلعه رودخان برپا کنیم.

جانشین نیروی انتظامی شهرستان فومن با شاره به اجرای طرح ناظر (گزارش کشف حجاب در داخل خودرو و اتوبوس) این طرح را یکی از اقدامات پلیس در راستای فرهنگ سازی عفاف و حجاب عنوان کرد و با اشاره به تاثیرگذاری آن گفت: در مرحله اول برای مالک خودرو پیامک ارسال می شود که اگر ظرف ده روز برای تعهد حضور نیابد برای خودروی او به صوت خودکار برگه توقیف صادر می شود و مرحله سوم نیز تشکیل پرونده قضایی است.

انساندوست با بیان اینکه همه جای خودرو به غیر از داشبورد و صندوق عقب فضای عمومی محسوب می شود نه خصوصی، خاطرنشان کرد: اینکه برخی انتظار داشته باشند که یک فرد بی حجاب کنار پلیس بایستد و پلیس نیز هیچ واکنشی از خود نشان دهد انتظار بیهوده ای است.

با جریمه افراد نمی توان حجاب را نهادینه کرد

فاضل فاضل نیا مدیر آموزش و پرروش شهرستان فومن نیز در این جلسه با بیان اینکه در امور فرهنگی نباید «اجبار» باشد، تصریح کرد: هیچ کار فرهنگی با اجبار به موفقیت دست نیافته ایم و با جریمه افراد نمی توان حجاب را نهادینه کرد.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب یادآور شد: صدور جریمه برای افراد نه تنها آنها را نسبت به حجاب بدبین می کند بلکه آن فرد از خودش نیز بدش می آید.

فاضل نیا با بیان اینکه پیامبر اعظم (ص) دین مبین اسلام را با اخلاق نیکو و فرهنگ گسترش داد نه اجبار و جریمه، تصریح کرد: فومن از لحاظ حجاب و عفاف جزو شهرستان های خوب استان و کشور است و باید این روند را حفظ کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه کسی با برگزاری یک نمایشگاه محجبه و چادری نمی شود، گفت: باید ببینیم که چه برنامه ای برای افراد محجبه داریم تا همین افراد حجابشان را حفظ کنند.

گفتنی است در این جلسه هر یک از اعضا گزارش عملکرد خود را ارائه کردند.

Share