موزه هنر شارجه در آفر تورهای دبی ارزان

در سال ۱۹۹۸ از سوی یونسکو موزه هنر شارجه به عنوان یکی از قطب‌های اصلی هنر در نظر گرفته شد و شارجه به عنوان پایت ۷ ت هنر و فرهنگ در نظر گرفته شد و از آن پس همواره سالیانه نمایشگاه‌های متعددی مربوط به هنر و فرهنگ در این بخش برگزار گردید و همین عامل سبب پیشرفت مهم و بسیاری در این بخش گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا موزه هنر شارجه با داشتن آثار نفیس هنری و تاریخی غنی مربوط به دوره‌های مختلف تاریخ اسلامی در قلب شارجه در شهر دبی توانسته همواره نظر و توجه گردشگران را در همه‌ی جهان به سوی خود جلب کند در تور دبی بازدید از این مکان باشکوه را از دست ندهید

موزه هنر شارجه در تور دبی سفر باتو، برای همه‌ی افرادی که ذوق و شوق خاصی به هنر و پایتخت دارند یک فرصت بی نظیر می‌باشد . در این قسمت از مقاله قصد داریم نکات مطلوبی در مورد این موزه را برای شما معرفی کنیم با شناخت بیشتر آن هم احساس دیدن و بازدید از آن برای شما افزایش خواهد یافت و هم اینکه با شناخت بهتر آن می‌توانید در طول سفر خود از بازدید خود بیشترین لذت را ببرید شارجه یکی از قطب‌های مهم و اصلی هنر و فرهنگ در دبی است به طوری که امروزه توانسته است بسیاری از گردشگران و فعال در این حوزه را از سراسر جهان به سوی خود جلب کند سالانه میلیون‌ها گردشگر و مهمان از موزه هنر شارجه بازدید می‌کنند ‌. به راستی همه‌ی آثار نفیسی که در این موزه وجود دارد می‌تواند احساس شما را نوازش دهد.

 سالیانه سال این موزه به عنوان یکی از قطب‌های اصلی و مهم برای هنرمندان و معماران بوده است و در طول همه‌ی این زمان‌ها افراد بسیاری از این آثار الهام گرفته‌اند و همین امر سبب توجه و اهمیت این موزه به صورت فراوان گردیده است. در سال ۱۹۹۸ از سوی یونسکو موزه هنر شارجه به عنوان یکی از قطب‌های اصلی هنر در نظر گرفته شد و شارجه به عنوان پایت ۷ ت هنر و فرهنگ در نظر گرفته شد و از آن پس همواره سالیانه نمایشگاه‌های متعددی مربوط به هنر و فرهنگ در این بخش برگزار گردید و همین عامل سبب پیشرفت مهم و بسیاری در این بخش گردید. امروزه در این نمایشگاه‌های برگزار شده افراد بسیاری را از سراسر جهان به سوی خود جلب کرده است بی شک شما با حضور در این نمایشگاه‌ها می‌توانید به بار بسیار زیادی از هنر و فرهنگ را مشاهده کنید. در تور دبی نیز همواره بازدید از این بخش برای گردشگران فراهم است. در طول اقامت خود در شارجه فرصت بازدید از موزه هنر شارجه رو از دست ندهید.

فضاهای موزه هنر شارجه

در موزه هنر شارجه یا به عبارت دیگر موزه تمدن اسلامی شارجه شما می‌توانید هزار آثار مربوط به تاریخ و فرهنگ اسلامی را مشاهده کنید. این موزه که در قلب شارجه واقع شده است دسترسی بسیار آسانی دارد و اگر با تور دبی قصد بازدید از آن را دارید در این حالت مسئولان در نظر دارند که با ایجاد همه‌ی هماهنگی‌های لازم شما را بدون هیچ گونه دردسر از جمله انتخاب و پیدا کردن مسیر به موزه هنر شارجه برسانند. سفر با تور دبی برای بازدید از این موزه مزیت‌های فراوانی دارد و مهمترین آن‌ها این است که شما بدون هیچ گونه دغدغه‌ای می‌توانید فقط از سفر خود و بازدید این مکان تاریخی فوق العاده لذت ببرید. در این موزه برای افرادی که به دنبال آثار اسلامی و تاریخ مربوط به اسلام شناسی هستند اطلاعات و آثار بسیاری وجود دارد ‌ کافی است با یک بار بازدید از این موزه عاشق فًای هنری ایجاد شده در آن باشید.

طبق آخرین آمار موزه هنر شارجه دارای بیش از ۵۰۰۰ آثار نفیس هنری مربوط به دوره‌های مختلف تاریخ اسلام بوده ایست که بسیار از آن‌ها ناب و نادر هستند به گونه‌ای که در هیچ موزه‌ی دیگر نمی‌توانید نمونه‌های آن‌ها را مشاهده کنید. موزه هنر شارجه در واقع در یک بازار سنتی خاورمیانه قرار گرفته است که این مکان در دوره‌های مختلف تاریخ یکی از مهمترین بخش‌ها بوده و است. در خور دبی همواره بازدید از این موزه‌ی هنری در اولویت است و برای گردشگرانی که با استفاده از چنین خورهایی قصد سفر به دبی دارند فرصت‌های بسیار مطلوبی از جمله بازدید از این موزه و سایر مکان‌های دیدنی بسیار فراهم است.

بهترین زمان برای بازدید از موزه هنر شارجه

همه‌ی فصل‌ها و روزهای سال برای بازدید از موزه هنر شارجه مناسب و مطلوب است از آن جا که سفر به دبی در همه‌ی ایام سال امکانپذیر و مناسب می‌باشد شما در هر ایامی از سال که به این شهر سفر کردید می‌خوانید فرصت بازدید از این موزه بی باشکوه را داشته باشید. بلیط ورودیه خاصی برای بازدید از موزه هنر شارجه از شما درخواست می‌گردد. نمایشگاه هنر اسلام با موضوعات مختلف و در قالب هفت گالری مختلف که هرکدام اعتقادات اسلامی، علوم اسلامی،‌ اکتشافات جهان اسلام،‌ فرهنگ و هنر اسلام را به نمایش می‌گذارند،‌ ترتیب داده شده است. گالری‌های یاد شده هر کدام به یک موًوع خاصی مربوط می‌شود که در بر دارنده‌ی اطلاعات ویژه در جورد یک واقعه‌ی تاریخی است به طور مثال در گالری هنر اسلام ۱، طیف وسیعی از آثاری همچون ظروف سفالی،‌ آثار هنری فلزی،‌ آثار چوبی و نسخه‌های خطی متعلق به قرن سیزدهم قابل مشاهده خواهند بود.

گالری هنر اسلام ۲ نیز آثار هنری مربوط به قرن سیزدهم تا نوزدهم را به نمایش می‌گذارد. گالری هنر اسلام ۳ و ۴ نیز به نمایش ابزار و سلاح‌های قرن نوزدهم تا بیستم اختصاص داده شده‌اند.

انتهای رپورتاژ آگهی

Share