مشارکت۴۰هزار نفر از گیلانیان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

پریسا کرمی از شرکت۴۰هزار گیلانی در نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و رشد ۳۱درصدی مشارکت گیلانیان در این رویداد مهم فرهنگی نسبت به دوره گذشته این جشنواره خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مدیرکل کتابخانه های عمومی استان صبح امروز سه شنبه (۲۲مرداد) و در آستانه برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره، با اعلام استقبال گسترده گیلانیان در نهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی از مشارکت۴۰هزار نفر در این رویداد مهم کتابخوانی در گیلان خبرداد.

تشکیل کمیته برگزاری نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با تشریح اقدامات اولیه برگزاری این جشنواره ملی همزمان با سراسر کشور در استان گیلان اظهار داشت: پس از اعلام آغاز نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه مرکزی این جشنواره در نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کمیته ای ویژه متشکل از معاونین، روسا و مسئولین ستادی و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها در جهت برگزاری هرچه بهتر این رویداد مهم فرهنگی برگزار و در در مراحل اولیه با تفکیک وظایف هر یک از اعضا، برنامه زمانبندی مشخص و مدون تنظیم و در اختیار ادارات شهرستانی قرار گرفت.

جلب مشارکت نهادها، دستگاه ها و سازمان ها
پریسا کرمی در بخش دیگری از صحبت های خود از همکاری سازنده دستگاه ها و نهاد های استانی در دوره گذشته جشنواره یاد کرد و افزود: اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی نیز با برگزاری نشست های متعدد با مدیران، مسئولین و صاحبنظران در خصوص همکاری سازنده ایشان در جشنواره اقدامات مهمی به انجام رساند.
وی به انجام تبلیغات محیطی گسترده جشنواره با همکاری سپاه قدس گیلان و شهرداری های استان و برنامه های مشترک با شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی استان گیلان اشاره کرد و آن را از مهمترین اقدامات در جهت معرفی هرچه بهتر جشنواره به مردم دانست.
کرمی همچنین تعامل سازنده صدا و سیمای مرکز گیلان در معرفی این رویداد مهم را یادآور شد و با بیان اینکه در طول مدت برگزاری جشنواره گزارش ها، برنامه های مناسبتی و اطلاع رسانی خوبی از سوی این سازمان انجام شد از عوامل اجرایی این دستگاه قدردانی کرد.

اجرای برنامه های متنوع فرهنگی با موضوع جشنواره رضوی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه به برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه جشنواره رضوی و با محوریت معرفی منابع این جشنواره در کتابخانه های عمومی گیلان خبرداد و گفت: در مدت برگزاری جشنواره کتابخانه های عمومی استان گیلان برنامه های متنوعی چون برگزاری ویژه برنامه قصه گویی از منابع بخش کودک و نوجوان، نشست های کتاب خوان، محافل کتابخوانی، حضور کتابداران در مهدهای کودک و برگزاری برنامه های فرهنگی با موضوع جشنواره و نیز حضور علاقمندان به کتاب در کتابخانه ها انجام و منجر به تاثیرات مثبت در مشارکت گسترده مردم شد.
پریسا کرمی همچنین به تولید بیش از ۵۰عنوان خبر اختصاصی مربوط به جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در روابط عمومی کتابخانه های استان اشاره و از همراهی اصحاب رسانه در پوشش مناسب رویدادهای مرتبط با جشنواره رضوی و اطلاع رسانی به مردم کتابخوان گیلان قدردانی کرد.

مشارکت۴۰هزار گیلانی در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در بخش اعلام آمار مشارکت کنندگان در هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی، مشارکت مردم کتابخوان گیلان در دوره نهم جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در مقایسه با دوره های گذشته را چشمگیر عنوان و با ارائه آماری از میزان مشارکت مردم در این جشنواره، تصریح کرد: در دوره نهم جشنواره کتابخوانی رضوی که به همت تمامی همکاران و لطف و عنایت امام رئوف حضرت امام رضا(ع) مشارکت ۴۰ هزار نفر در بخش های مکتوب و الکترونیک، نقاشی، پویش و چکیده نویسی جشنواره را بهمراه داشته است که از این میزان۱۱ هزارو ۵۰۰درصد از بخش مکتوب و۲۸هزارو ۵۰۰ نفر آنان از بخش الکترونیک استقبال کرده‌اند که نسبت به سال گذشته افزایش ۳۱درصدی شرکت کنندگان را نشان می دهد.
پریسا کرمی همچنین اضافه کرد: از مجموع ۱۶ شهرستان،‌ شهروندان همه شهرستان ها در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده‌اند. در مجموع میزان مشارکت در این جشنواره نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

تجلیل از۱۸۵ برگزیده جشنواره همزمان با دهه امامت و ولایت

کرمی در پایان ضمن قدردانی از همه دست اندرکاران نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در استان بویژه معاونت فرهنگی و هنری سپاه قدس گیلان، خاطرنشان کرد با برنامه ریزی های انجام شده، اختتامیه این جشنواره ملی در استان گیلان همزمان با دهه مبارک امامت و ولایت با حضور ۱۸۵ برگزیده این رویداد مهم فرهنگی در بخش کودک، نوجوان، بزرگسال و خانوادگی، مسئولین، چهره های فرهنگی، مذهبی و عموم علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت در۴ شهرستان رودسر، آستارا، صومعه سرا و رشت به ترتیب در روزهای چهارشنبه(۲۳مرداد) ساعت۱۰، سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید جاوید محمدیان رحیم آباد، پنجشنبه(۲۴مرداد) ساعت۹، سالن اجتماعات شهرداری آستارا، شنبه(۲۶مرداد) ساعت۱۰، سالن اجتماعات فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا و دوشنبه (۲۸مرداد) ساعت۳۰/۱۸ در بقعه متبرکه حضرت خواهر امام رضا(ع) رشت برگزار خواهد شد.

Share