طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تایید شد

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان گفت: طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در جلسه این شورا تایید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، سخنگوی شورای نگهبان گفت: طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در جلسه امروز (دوشنبه) این شورا تایید شد.

عباسعلی کدخدایی اظهار داشت: اعضای شورای نگهبان در این جلسه طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری را تایید کردند و ایرادی به آن وارد ندانستند.

وی افزود: اعضای شورای نگهبان همچنین لایحه تعیین تکلیف اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی و پدران خارجی را بررسی و ایرادی جزئی به آن گرفتند.

کدخدایی ادامه داد: البته این ایراد پس از بررسی در مجلس قابل حل است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی ۲۴ تیرماه سال جاری طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را با ۱۴۳ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از ۲۰۲ نماینده حاضر اصلاح کردند.

نمایندگان در این طرح مقرر کردند: از تاریخ تصویب این قانون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تمامی اختیارات و وظایفی که به موجب قوانین و مقررات در مواردی که مغایر شرع نیستند با رعایت بند د ماده ۲۹ قانون مدیریت خدمات کشوری و بند الف ماده ۲۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه و بدون توسعه تشکیلات و افزایش نیروی انسانی به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تبدیل می شود.

Share