سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان در توزیع اعتبارات نه مدیریت دارد و نه برنامه‌ریزی!

حسن رستم‌زاد، آستارا را فرزند خوانده گیلان دانست و بیان کرد: با مشاهده توزیع اعتبارات آستارا در میان دیگر شهرستان های استان متوجه می‌شویم که سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در حوزه توزیع اعتبارات نه مدیریت دارد و نه برنامه ریزی!

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان در سفر یک روزه به بندر مرزی آستارا با اشاره به افزایش بدهی این اداره کل به پیمانکاران گفت: اداره کل راه و شهرسازی گیلان همواره با تلاش و پیگیری در پی انجام پروژه های آسفالت معابر استان بوده و با توجه به پرداخت های متوالی بدهی ها، هنوز هم ۱۱۰ میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار هستیم.

ماکان پدرام با اشاره به خلع ید اراضی ملی در شهرستان آستارا گفت: با همکاری دستگاه‌های اجرایی مربوطه قرار داد این اراضی فسخ شده و در آینده نزدیک خلع ید و آزادسازی این اراضی در آستارا انجام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به فعالیت‌های حوزه راه‌های روستایی این اداره گفت: با توجه به ابلاغ اعتبارات ملی و شهرستانی در سال ۹۷ به میزان۳۴۰ کیلومتر راه روستایی گیلان آسفالت شده و این فرآیند ادامه دارد و امید است که در سال ۹۸ نیز با تعلق قیر به صورت اعتباری پروژه‌های این حوزه به سرانجام برسد.

تکمیل پروژه راه آهن آستارا-رشت در گرو تامین اعتبار ۳/۸میلیاردی

پدرام با اشاره به باقی مانده آسفالت معابر روستایی شهرستان آستارا، عنوان کرد: ۲/۵ کیلومتر راه روستایی شهرستان آستارا طبق اقدامات گذشته آسفالت شده و امروز توافق اجرای پروژه آسفالت ۷/۵ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان را انجام دادیم.

وی با اشاره به میزان غیر استفاده شده برای آسفالت پروژه راه های روستایی گیلان گفت: در سال گذشته ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن قیر به استان گیلان برای پروژه‌های آسفالت معابر روستایی تعلق گرفت و پیش‌بینی افزایش قابل توجه قیر تعلق گرفته به استان در سال‌جاری را داریم.

پدرام با اشاره به میزان اعتبارات برآورد شده برای پروژه راه آهن آستارا-رشت گفت: طبق بررسی‌های کارشناسی سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه راه آهن آستارا-رشت نیاز بوده که باید با نگاه ویژه دولت به این پروژه تامین اعتبار شده و به سرانجام برسد.

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان در توزیع اعتبارات نه مدیریت دارد و نه برنامه‌ریزی!

فرماندار آستارا نیز این جلسه آستارا را فرزند خوانده گیلان دانست و بیان کرد: با مشاهده توزیع اعتبارات آستارا در میان دیگر شهرستان های استان متوجه می‌شویم که سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در حوزه توزیع اعتبارات نه مدیریت دارد و نه برنامه ریزی! آستارا نباید کم اهمیت دیده شده و شهرستانی با این ظرفیت‌ها و موقعیت حساس و استراتژیک نیازمند یک نگاه ویژه است.

حسن رستم‌زاد با اشاره به نیاز راه‌های روستایی آستارا به قیر برای پروژه آسفالت معابر خود گفت: اداره کل راه و شهرسازی گیلان باید با یک نگاه ویژه به آستارا با تامین قیر برای پیمانکاران پروژه‌های آسفالت این حوزه در آستارا انجام دهد.

نماینده عالی دولت در آستارا با اشاره به پروژه ۱۸ واحدی رها شده در جنب باغ پرندگان این شهرستان گفت: با مشاهده این پروژه سوءمدیریت و بی‌هنری را در آن مشاهده می‌کنیم و نباید این نقطه تبدیل به مکانی برای جولان معتادان شود.

به گزارش دیارمیرزا، شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غربی ترین نقطه استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

Share