رسانه‌ای ماندگار است که اعتماد مردم را کسب کند | عملکرد مسئولان را نسبت به گذشته مقایسه کنید

محمدرضا محسنی فرماندار شفت گفت: بزرگترین سرمایه اجتماعی اعتماد مردم است و اگر اعتماد مردم کسب شود ماندگاری هم کسب خواهد شد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمدرضا محسنی فرماندار شفت با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و شهدای خبرنگار گیلان گفت: خبرنگاران مردمی ترین قشر جامعه و پل ارتباطی مردم و مسوولان هستند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اعیاد غدیر و قربان گفت: امیدوارم همواره در زندگی فردی و اجتماعی منویات ائمه اطهار را در زندگی جاری و ساری داشته باشیم.

محسنی تصریح کرد: انسانی که مهارت‌ها را داشته باشد اما اگر اخلاق مدار نباشد نمی‌تواند اثرگذار باشد.

فرماندار شفت افزود: روز خبرنگار فرصت مناسبی است تا برخی مشکلات این قشر مطرح شود تا بلکه مسوولان به سخترین مشاغل دنیا توجه کنند.

وی یادآور شد: مجاهد این عرصه با قلم خود در حال تلاش است تا که جایگاه و حرمت قلم را که خدا به آن قسم یاد کرده حفظ کند بنابراین کسی که قلم به دست می گیرد باید آزاداندیش باشد و بدون لکنت زبان مشکل را بیان کند.

محسنی صداقت، اخلاق‌مداری و وجدان آگاه را از خصایص خبرنگاران دانست و گفت: نقادی ویژگی بارز خبرنگاران است و کسی با این مشکلی ندارد بلکه مشکل زمانی پیدا می شود که اخلاق زیرپا گذاشته شود وگرنه هیچ مسئولی نمی‎تواند خود را عاری از خطا و اشتباه بداند و باور داشته باشیم که نقادی سبب رشد جامعه است.

فرماندار شفت گفت: خبرنگاری شغل نیست بلکه یک باور است و کسی که عشق و باور نداشته باشد ماندگار نخواهد بود.

محسنی افزود: در عصر ازتباطات رسانه ای توانسته ماندگار باشد که در درجه اول اعتماد مردم را کسب کرده باشد. صارمی ماندگار شد چون به کارش اعتقاد و باور داشت. برخی رسانه دارند اما اعتماد مردم را کسب نکرده اند‌. بزرگترین سرمایه اجتماعی اعتماد مردم است و اگر اعتماد مردم کسب شود ماندگاری هم کسب خواهد شد. مردم چیزی را باور می‌کنند که با گوشت و پوست خود لمس کنند بنابراین در انتقال پیام آنها هم دقت نظر داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در شفت با تاکید بر اینکه در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم، تصریح کرد: در ۴۰ سال گذشته این حجم از فشار سابقه نداشته و کسانی که به هر نحوی پمپاژ انرژی منفی می کنند، درحال خدمت نیستند. اینکه مردم را به ناامیدی برسانیم، خدمت نیست همه ما داخل یک کشتی هستیم و یک جمله شاید چالشهای زیادی ایجاد کند.

محسنی گفت: ایجاد امید یکی از وظایف امروزی رسانه است و این به معنای مجیز گویی و انتقاد نکردن نیست.

وی اظهار کرد: هیچ راهی جز مقاومت نداریم یا باید مقاومت کنیم یا اینکه تسلیم خواسته های ذلت بار شویم که در هیچ مقطع تاریخی ملت ایران تسلیم نشده اند‌.

فرماندار شفت با بیان اینکه انتخابات را در پیش داریم، گفت: گرم کردن تنور انتخابات و شناساندن خادمان ملت یکی دیگر از وظایف رسانه است.

محسنی با تاکید بر اینکه عملکرد دولت عملکرد نظام و حاکمیت است، گفت: عملکرد حوزه های مختلف را به نقادی بکشید و عملکرد مسوولان را با توجه به وضعیت بودجه و اقتصاد کشور نسبت به گذشته مقایسه کنید.

وی در پایان اظهار کرد: اینکه شفت جزو ۳۱ شهرستان توسعه نیافته کشور است طی یک یا دو سال اتفاق نیفتاده اما در بخش عمرانی تلاش و اهتمام دولت بر این بوده که بودجه عمرانی قطع نشود.

Share