باورها و اعتقادات مذهبی مهمترین عامل حفاظت کننده در پیشگیری از ارتکاب جرم است

سید حمید حسینی، مدیرکل زندانهای گیلان در بازدید از مجمومه کانون اصلاح و تربیت استان و زندان زنان رشت اظهار کرد: باورها و اعتقادات مذهبی مهمترین عامل حفاظت کننده در پیشگیری از ارتکاب جرم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سید حمید حسینی، مدیرکل زندانهای گیلان در بازدیدهای دوره ای و فصلی خود از زندانهای استان از مجمومه کانون اصلاح و تربیت استان و زندان زنان رشت بازدید و از نزدیک به بررسی اقدامات و فعالیتهای این مرکز پرداخت.

مدیرکل زندانهای گیلان در بازدید خود از این مجموعه گفت: زندانیان کانون و نسوان ویژگی‌های منحصر بفردی دارند و از آسیب پذیرترین گروه‌های اجتماعی می‌باشند و نگرش منفی جامعه نسبت به تحمل کیفر مددجویان نسوان و کانون اصلاح و تربیت از مهمترین مشکلات این گروه از زندانیان می‌باشد براین اساس علاوه بر برنامه ریزی برای حرفه آموزی و اشتغال آنان، مشاوره با خانواده به منظور پذیرش  این دسته از زندانیان در خانوادها بعد از آزادی، از اولویت‌های ما می‌باشد.

حسینی اجرای برنامه های اصلاحی، تربیتی در ایام حبس که متناسب با ظرفیت های زندانیان و با مشارکت آنان انجام می گیرد را عامل موثر درتوانمند سازی زندانیان عنوان کرد و گفت: تقویت باورها و رفتارهای اسلامی در ایام حبس که ازطریق برگزاری کلاس های عقیدتی اجرا می گردند در جلوگیری از بازگشت زندانیان  به زندان  موثر می‌باشد و باورها و اعتقادات دینی  مهمترین عامل محفاظت کننده در پیشگیری از ارتکاب جرم می باشد.

مدیرکل زندانهای استان گیلان در ادامه بازدید از  بندهای کانون و نسوان با یکایک مددجویان دیدار و از وضعیت جرائم ارتکابی و پرونده قضایی مطلع و ضمن استماع مسائل و مشکلات قضایی آنان دستورات لازم را صادر نمود.

Share