اگر مسئولان امنیتی اجازه دهند، اسناد تابعیت کریمی قدوسی را منتشر می‌کنم

نماینده مردم مشهد در مجلس درخصوص اتهامات وارده به وی درباره دوتابعیتی خواندن برخی مقامات از جمله رئیس جمهور و موضوع تابعیت افغانستانی نسبت داده شده به خود توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا روز گذشته، جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده عضو فراکسیون امید از شهرستان تربت جام در مجلس، طی تذکری در صحن علنی اظهار داشت: تذکر من به آقای جواد کریمی قدوسی، نماینده مردم شریف مشهد است؛ کسانی که از ایشان حمایت کردند تا این وضع در مملکت ایجاد شود. «یکی بچه گرگ می‌پرورید، چو پرورده شد، خواجه هم بر درید.»

 نماینده تربت جام در مجلس گفت: شما به تربت جام آمدید و به مردم گفتید نماینده شما انقلابی نیست. نامه جمع کنید تا رد صلاحیت شود. آقای کریمی قدوسی، آن زمانی که اجداد و بستگان شما از افغانستان به ایران حمله می‌کردند، ما ایرانی بودیم و از ایران دفاع می‌کردیم. چه کسی به شما شناسنامه ایرانی داده و چه کسی به شما اجازه داده است به ارکان نظام بتازید؟ چند روز سابقه جبهه دارید، در چند عملیات شرکت کرده اید که به درجه سرداری رسیده اید؟ از کی شما ایرانی شدید که ما ایرانی نبودیم؟

به این ترتیب، با انتشار گسترده اظهارات رحیمی جهان آبادی، بسیاری از فعالان فضای مجازی در کنار خبرنگاران پارلمانی و اصحاب رسانه، در خصوص این موضوع، پرسش هایی از وی داشتند و خواستار ارائه اسناد شناسنامه کریمی قدوسی شدند؛ هر چند او امروز بار دیگر با زیر سؤال بردن تابعیت رئیس جمهور و افترا به برخی مسئولان سیاسی کشور و وزارت خارجه، بار دیگر بر مواضع خود تأکید و اعلام کرد که نسل اندر نسل وی ایرانی بوده و هیچ نسبتی با مردم افغانستان ندارد!

این در حالی است که رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با تابناک، بار دیگر بر مواضع پیشین خود تأکید کرد و اظهار داشت: در خصوص تذکری که بنده به این نماینده مجلس دادم، چند نکته باید گفته شود، چون نکته‌ای که من در خصوص تابعیت ذاتی و اکتسابی تفکیکی کردم دلیل داشت. نخست این که من قصد ندارم بگویم از نظر نژادی یا قومی و یا هر چیز دیگری بر قوم دیگری برتری داریم. مردم افغانستان در آداب، رسوم، آیین‌ها و همه مسائل با ما مشترکند و تنها یک مرز سیاسی ما را از هم جدا کرده است. من سال‌ها در افغانستان زندگی کرده ام و به شرافت، صداقت و میهمان نوازی افغان‌ها کسی را ندیدم. به هر حال قصد ما توهین به قومی نبوده است. اما در خصوص کریمی قدوسی وضعیت فرق می‌کند، وی در این سال‌ها به همه مسئولان ارشد این نظام تاخته است؛ از رئیس جمهور و وزیر خارجه با شرافت ما گرفته تا وزارت اطلاعات و نماینده‌های مجلس به همه توهین می‌کند.

این عضو حزب کارگزاران در ادامه افزود: اما ما یک سؤال از وی داریم و آن این که تبعیت شما ذاتی است یا اکتسابی؟ آیا بستگان شما در ایران یا در کشور دیگری هستند و یا اینکه شما به عنوان کسی که سردار سپاه هستی، سابقه حضور در جبهه داشتی یا نه، اگر بودی در کدام عملیات‌ها بودی؛ این‌ها را شفاف بفرمایید؟

این نماینده در ادامه یادآور شد: من بچه کشاورز هستم و در روستا بزرگ شده ام و خودم هم یک معلم ساده هستم. برای خوردن یک لقمه نان هم نه نیاز داریم به کابل برویم و نیاز داریم که عدس مجلس را بخوریم. سؤال من این است: چرا وی تهدید می‌کند؟ چرا به حوزه من آمده و به من انگ ضد انقلاب زده است؟ وی چه سمتی در این نظام دارد که من ندارم؟ انتظار من این است که این پرسش ها، پاسخ داده شود و بفرمایند در کدام عملیات‌ بوده اند؟ اگر سابقه دارد منتشر کند، من از وی عذرخواهی می‌کنم.

وی گفت: اسنادی در خصوص تابعیت غیر ایرانی بستگان وی و همچنین درباره اکتسابی بودن تابعیت خود وی و خانواده اش وجود دارد. اگر مسئولان امنیتی و ارشد مجلس اجازه دهند و این را خلاف امنیت ملی ندانند، ما این اسناد را منتشر خواهیم کرد. اسناد حضور بستگان وی در خارج و همچنین مکاتبات وی با این افراد و تاریخ صدور شناسنامه آن‌ها وجود دارد. عمو و پسر عموی وی کجا هستند؟ من می‌توانم این‌ها را با دلیل و سند بگویم. اگر مسئولان امنیتی اجازه دهند من این کار را خواهم کرد.

توضیحات کریمی قدوسی درخصوص اتهامات وارده به وی

جواد کریمی قدوسی در نشست علنی امروز (سه شنبه اول مردادماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل ۷۵ قانون اساسی عنوان کرد: نظام اسلامی امروز از صبر راهبردی خارج شده و وارد اقدامات راهبردی شده است. دوگانه یا جنگ یا صلح با حکمت رهبر معظم انقلاب به گزینه نه جنگ و نه مذاکره، بلکه مقاومت تبدیل شده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جریان انقلابی تفنگدار در عرشه کشتی انگلیس که در حمایت و اسکورت ناو سلطنتی است، آن را تسخیر می کند. بسیجیان انقلابی به کندوی نفوذ، نفوذ کرده در حال قلع و قمع نفوذیان هستند. زمانی که جریان نفوذ ضربه می بیند، ملکه آن فرار می کند و سربازانش دیوانه می شوند و به هر کسی حمله می کنند و زهر خود را می ریزند.

وی ادامه داد: کندویی از نفوذ در این کشور به تدریج شکل گرفته و ملت باید بدانند که تمام مصیبت های امروز کشور در این کندو مدیریت می شود که این کندو، کندوی جریان غرب گرا و نفوذ است تا به ملکه این کندو حمله نکنید، سربازان نخواهند گذاشت که وضع شما بهبود یابد و از شر این جریان غرب گرا راحت شوید.

کریمی قدوسی علت حملات به مواضع و سوالات خود و نمایندگان انقلابی را حمله به ملکه نفوذ دانست و عنوان کرد: این نیش ها قابل تحمل و شیرین است.

وی یادآور شد: دیروز در پس سوال ۲۷ نفر از نمایندگان مجلس از وزیر دفاع درخصوص یکی از این افشاگری ها درباره کندوهای نفوذ و بحث دوتابعیتی ها، وزیر دفاع به مجلس آمد و ۵ مرتبه علیرضا رحیمی نماینده سوال کننده نام من را مطرح کرد و سوال رسمی من از وزیر امور خارجه که درباره نفوذ در تیم مذاکره کننده هسته ای و نقش دری اصفهانی در این تیم بود و همچنین درخصوص اظهاراتم درخصوص دوتابعیتی بودن رئیس جمهور بیان کردند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر اسمی از یک نفوذی و دوتابعیتی برده شد، سوال این است که ما با چه قدرتی این کار را انجام دادیم؟ طرح بررسی دوتابعیتی ها را مجلس به تصویب رساند و رأی هیات تحقیق و تفحص از سوی رئیس مجلس به من ابلاغ شد و کار تحقیق و تفحص بدین ترتیب آغاز شد.

وی بیان کرد: پس از این با وزیر اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه و وزیر امور خارجه نشست هایی داشتیم که هر کس دوتابعیتی است را احصا کنیم و حدود یک سال روی این موضوع کار کردیم. گزارش این مهم را در کمیسیون امنیت ملی قرائت کردیم. در همانجا لیستی به پیوست این گزارش به کمیسیون ارائه شد و من در آنجا گفتم که این لیست را نباید منتشر کرد چرا که جامعه پذیرش شنیدن این اسامی را ندارد.

کریمی قدوسی افزود: برخی آقایان در همان جلسه از جمله آقای کواکبیان اصرار کردند که اسامی قرائت شود. با اصرار عزیزان، آقای جمالی نوبندگانی اسامی این یکصد نفر را قرائت کرد. پس از آن هم بنده عنوان کردم که مصلحت نیست این اسامی از کمیسیون به بیرون درز کند، اما همین آقای رحیمی پس از این جلسه مصاحبه و عنوان کردند که نام آقای روحانی در این لیست بوده است.

وی با بیان اینکه این لیست از یک میلیون و ۲۰۰ دوتابعیتی در دستگاه های مختلف حاصل شده است، افزود: نهایتاً از میان این اسامی دو لیست به رنگ و سبز و آبی تهیه و گزارش آن در صحن قرائت شد. این اسامی را شخصاً به دادستان کل کشور و معاون قوه قضائیه تحویل دادم که این افراد براساس قانون دوتابعیتی هستند. از سوی دیگر آقایان مدام مصاحبه می کردند که کریمی قدوسی گفته است آقای روحانی دوتابعیتی است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آقای رحیمی دیگری دو روز پیش در برنامه ای  صبحگاهی که از شبکه ۳ رسانه ملی پخش می شد، عنوان کرد که کریمی قدوسی گفته است آقای روحانی دوتابعیتی و آقای ظریف جاسوس است. من از ایشان درخواست می کنم که مذاکرات کمیسیون را استماع کند که من درخواست کردم این لیست به بیرون درز نکند که بعد بروید چنین حرف هایی بزنید و کریمی قدوسی را متهم کنید که جد و آبادش افغانی است! چون گفته است آقای رئیس جمهور دوتابعیتی است.

کریمی قدوسی در پاسخ به این سوال دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که از وی پرسید آیا چنین سخنی را مطرح کرده اید؟ گفت: من به هیچ عنوان چنین چیزی را نگفتم، بلکه آقای رحیمی و دیگران بودند که مصاحبه کردند. بسیاری از نمایندگان از جمله آقای قاضی پور به من مراجعه کردند که لیست دوتابعیتی ها را در اختیار آنها قرار دهم ولی چنین کاری را نیز انجام ندادم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: از دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی، ثبت احوال، سپاه و شورای نگهبان درخواست دارم که اگر یک سند در تایید اتهاماتی که آقای رحیمی به بنده زدند، وجود داشت ایشان این سند را در صداوسیما پخش کند، در غیر این صورت صداوسیما باید این مذاکرات من راه به صوت کامل پخش کند.

وی ادامه داد: اگر دستگاه های داخلی چنین کاری نکردند، من از دولت افغانستان درخواست می کنم که اگر من رگه و ریشه ای از کشور افغانستان داشتم، عنوان شود. آقای رئیس مجلس شما هم مسئولید و این حقوق کسانی است که به من رآی داده اند.

کریمی قدوسی تصریح کرد: لیست پخش نشده اسامی دوتابعیتی ها با توجه به ظرفیتی که آقایان به وجود آوردند را در اختیار رسانه ها قرار می دهم تا پیگیری های لازم انجام بگیرد.

Share