اعطای دومین پروانه کاربرد نشان حلال در گیلان | استاندارد شاخص یک کشور سالم است

اشکانی پور تصریح کرد: استاندارد حلال نه تنها در موادغذایی، بلکه در گردشگری، لوازم بهداشتی و چرم نیز بسیار مورد توجه دنیا قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دومین پروانه کاربرد نشان حلال استان گیلان به یک شرکت صنعتی واحد طیور اعطاء شد.
طی مراسمی با حضور مهندس داریوش اشکانی پور، مدیر کل استاندارد گیلان، حجت الاسلام والمسلمین وحیدی نژاد مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان، حجت الاسلام والمسلمین مقصودی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان، دومین پروانه کاربرد نشان حلال برای فرآورده های گوشتی طیور با نام تجارتی «سمین» اعطاء شد.
مدیرکل استاندارد استان گیلان با اشاره به همکاری سه جانبه اداره ‌کل استاندارد، سازمان دامپزشکی و سازمان جهاد کشاورزی استان برای صدور این پروانه، تاکید کرد: این استاندارد تشویقی است و برای دومین بار در گیلان به گروه سپید ماکیان (شرکت زنجیره ای صنعت طیور) اعطا می شود.
اشکانی پور با بیان اینکه بخش های مربوط به کیفیت و بخش های فنی نشان حلال در این سازمان انجام می شود، خاطر نشان کرد: استاندارد شاخص یک کشور سالم است و هر چه میزان پوشش استاندارد در یک کشور بیشتر باشد، می توان آن کشور را بر اساس آن ارزیابی کرد.
وی ادامه داد: اهمیت نشان حلال در این بین نه فقط برای مسلمانان، بلکه فراتر از آن و در سایر ادیان نیز قابل توجه و تامل است و مشاهده می شود در کشورهای غیر مسلمان نیز برای خرید به این نشان توجه می شود که این می تواند فرصتی برای تولید کنندکان این حوزه باشد.
مدیرکل استاندارد گیلان باذکر اینکه امروز برخی از غیرمسلمان ها نیز به دنبال ذبح اسلامی هستند و این به رونق بخشی از تولید داخلی منجر خواهد شد،گفت: باید تمهیدات و تشویقاتی جهت میل بیشتر واحدها به سمت گرفتن نشان حلال اندیشیده شود.
اشکانی پور تصریح کرد: استاندارد حلال نه تنها در موادغذایی، بلکه در گردشگری، لوازم بهداشتی و چرم نیز بسیار مورد توجه دنیا قرار گرفته است.
گروه سپید ماکیان، یک شرکت زنجیره ای پیشرو در صنعت طیور کشور (چرخه تولید گوشت از مزرعه، کشتارگاه و مصرف)است که در سال ۱۳۵۹ در گیلان تاسیس شد.

Share