نمی‌شود زمان تحریم به دنبال چینی‌ها برویم و پس از تحریم‌ها، دنبال اروپایی‌ها باشیم

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با انتقاد از سیاست دوگانه خودروسازان در بود و نبود تحریم ها گفت: صنعت خودروسازی باید هویت مشخصی داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سورنا ستاری در حاشیه مراسم آغاز تولید آزمایشی خودرو پژو ۳۰۱ اظهار داشت: بعد از خروج پژو از این باند اتفاقات خوبی در صنعت خودرو افتاده که یکی از آنها تولید پژو ۳۰۱ است و در آینده نزدیک شاهد ورود این خودرو به بازار خواهیم بود.

وی ادامه داد: تولید پژو ۳۰۱ با داخلی‌سازی ۶۰ درصدی آغاز شده که به مرز ۸۰ درصد خواهد رسید.

ستاری با انتقاد از برخی رویکردهای خودروسازان در شرایط غیرتحریمی، اظهار داشت: نمی‌شود زمانی که در تحریم هستیم، به دنبال چینی‌ها برویم و وقتی تحریم‌ها برداشته شد، دنبال اروپایی‌ها باشیم بلکه صنعت خودرو باید هویت مشخصی داشته باشد که هم اکنون این صنعت به سمت برخورداری از یک هویت مستقل در حال حرکت است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تأکید بر توان بالای صنعت قطعه‌سازی ایران گفت: اتفاقات خوبی در صنعت خودرو و قطعه‌سازی در حال انجام است که شاید نمی‌توان در شرایط فعلی آنها را بیان کرد.

به گفته وی، در حال حاضر خودروسازان روی طراحی و تولید داخل به ویژه طراحی پلت‌فرم داخلی فعال هستند و در آینده نزدیک می‌توانیم به مرحله‌ای برسیم که مردم از این صنعت راضی باشند.

ستاری تصریح کرد: تا زمانی که به فکر واردات پلت‌فرم باشیم و مونتاژکار خودرو باشیم نمی‌توان اسم این کار را صنعت گذاشت، بلکه فقط کارخانه‌دار خواهیم بود.

Share