نمایش «غرب غم‌زده» در رشت به روی صحنه می‌رود

نمایش «غرب غم‌زده» به کارگردانی پویا صادقی در سالن رحمدل مجتمع فرهنگی خاتم الانبیا رشت به روی صحنه می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نمایش «غرب غم‌زده» به کارگردانی پویا صادقی در سالن رحمدل مجتمع فرهنگی خاتم الانبیا رشت به روی صحنه می رود.

زمان اجرای این نمایش بین روزهای ۹ الی ۱۴ تیرماه و راس ساعت ۱۹ است.

درباره «غرب غم‌زده»

نمایشنامه‌ی «غرب غم‌زده» جان‌مایه‌ی نگاه مارتین مک‌دونا به هستی و شوق‌آورترین بازی او با رنج‌های زندگی است. داستان دو برادر که احتمالاً روزی عاشق یکدیگر بودند اما امروز می‌خواهند سر به تن آن یکی نباشد. یک هابیل و قابیل پست‌مدرن با خشونتی عریان و تکه‌پرانی‌های گزنده، میراث‌دار بزرگترین آثار گروتسک جهان، که همچون تمامی آنها در اوج ترس و اضطراب ما را می‌خنداند. «غرب غم‌زده» درامی چند لایه با شخصیت‌هایی منشورگون است که هر کدام غمی در سینه دارند و جز حرمان هیچ نصیب نبرده‌اند. روایت حسرت نصیبانی مغموم، با آرزوهایی سوخته.
ماجراهای نمایش به ظاهر در شهرستانی دورافتاده در ایرلند دهه نود رخ می‌دهد اما می‌تواند شرح حالی از همیشه‌ی ما در هر گوشه از این کره‌ی خاکی باشد. و این هنر رئالیسم هراس‌آلود مارتین مک‌دونا در «غرب غم‌زده» است.

این نمایشنامه برای اولین بار در استان گیلان روی صحنه می‌رود یکی از ستایش‌شده‌ترین آثار نمایشی معاصر از یکی از بهترین درام‌نویسان عصر ما است که در سال ۱۹۹۹ نامزد جایزه تونی بود و در سال ۲۰۰۲ نیز برنده جایزه معتبر آلفرد رادوک شد.

Share