نشست احیای تالاب انزلی برگزار نشد | دانشگاه گیلان واکنش نشان داد

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان با اشاره به ادعای مطرح شده مبنی بر بستن در تالار حکمت به روی برگزار کنندگان و شرکت کنندگان نشست احیاء تالاب بین‌المللی انزلی گفت: مشکلی برای برپایی این گونه نشست ها نداریم ولی در خصوص برگزاری این برنامه، برگزارکنندگان دیر اقدام کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  نشست علمی و تخصصی در رابطه با چالش‌های احیای تالاب انزلی که قرار بود در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شود به‌دلیل باز نبودن درب این سالن و مخالفت مسئولان دانشگاه گیلان برگزار نشد.

به نقل از تسنیم مسئول سازمان بسیج اساتید استان گیلان در این رابطه و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با وجود دریافت مجوزهای لازم در رابطه با برگزاری این نشست علمی و تخصصی، اما مسئولان دانشگاه گیلان از برگزاری آن بدون ارائه هیچ دلیل و توضیحی خودداری کردند.

کیوان میرزایی با بیان اینکه دانشگاه محلی برای هم‌افزایی اندیشه‌ها است خاطرنشان کرد: قرار بود در این نشست علمی در خصوص پیامدهای احیای تالاب انزلی و بحث و گفت‌و‌گو شود اما متاسفانه مسئولان دانشگاه گیلان بدون هیچ توضیحی از ورود مدعوین به داخل سالن جلوگیری کردند.

وی با اشاره به اینکه با وجود پیگیری‌های زیاد، مسئولان دانشگاه گیلان پاسخ مناسبی در این رابطه به ما ندادند تصریح کرد: از دادستان بندر انزلی و امام جمعه انزلی و بسیاری از اساتید و فعالان علمی استان گیلان برای حضور در این نشست علمی دعوت شده بود و این کار مسئولان دانشگاه به منزله بی احترامی به جامعه دانشگاهی است.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان گیلان با تاکید بر اهمیت صدور مجوز وزارت بهداشت در رابطه با استفاده از هر ماده شیمیایی افزود: رئیس ستاد فناوری نانو کشور و همچنین سازمان برنامه و بودجه و هیچ مرجع علمی صلاحیت شرکت مدعی احیای تالاب انزلی را تایید نکردند.

میرزایی گفت: جامعه دانشگاهی گیلان به‌عنوان کسانی که دغدغه علمی دارند برای حضور در این نشست دعوت شدند و قرار بود درباره پیامدهای استفاده از ماده شیمیایی دی اکسید تیتانیوم بحث کنند اما متاسفانه مسئولان دانشگاه گیلان با این اقدام ناشایست از برگزاری این نشست جلوگیری کردند و ما از طریق مجاری قانونی پیگیری این مسئله هستیم.

وی با اشاره به برگزاری این نشست علمی و تخصصی در روز چهارشنبه تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این نشست در روز چهارشنبه در حال انجام است و احتمالا این مراسم در دانشگاه آزاد لاهیجان یا بندر انزلی برگزار می‌شود و تصمیم نهایی به رسانه‌ها اعلام می‌شود.

 در انتهای سخنان میرزایی، یکی از مسئولان برگزاری این نشست از مدعوین خواست که به داخل تالار بروند اما وی به خاطر بی‌احترامی که به مدعوین شد از حاضران خواست که در تالار حضور پیدا نکنند.

برگزار کنندگان نشست احیاء تالاب انزلی دیر اقدام کردند

فاطمه کریمی عصر دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: در معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه گیلان در جریان تقاضای برنامه ای در این باره از سوی انجمن علمی علوم سیاسی قرار گرفتیم و از آنجایی که انجمن های علمی بایستی برای برگزاری برنامه ها، طرح بنویسند؛ چیزی به دست ما نرسید.

وی اظهار داشت: در این راستا پوستری مبنی بر برگزاری نشست علمی تخصصی طرح‌های احیای تالاب بین‌المللی انزلی، دورنما و چالش‌ها در فضای مجازی پخش شد که مسئله مورد سئوال قرار گرفت و بیان شد که این برنامه مربوط به انجمن علمی سیاسی دانشگاه گیلان مربوط به بسیج اساتید است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه گیلان خاطرنشان کرد: در این باره در نشستی این مسئله را در میان گذاشتیم و قبول کردند که این برنامه برای بسیج اساتید است بنابراین از آنان خواسته شد که برای برگزاری این نشست در دانشگاه گیلان، مسیر قانونی را طی کنند.

وی با بیان این که از آنان خواستیم تا تقاضا برای برگزاری این برنامه را به ما ارائه دهند تا اجازه برپایی این نشست را بدهیم، تصریح کرد: قرار بر این شد تا نامه تقاضای برگزاری نشست علمی تخصصی طرح‌های احیای تالاب بین‌المللی انزلی، دورنما و چالش‌ها به دست ما برسد اما تا ساعت ۱۴ دیروز، چیزی از طریق اتوماسیون دریافت نکردیم.

وی با اشاره به این که در ساعت  ۱۰ و ۳۰ دقیقه امروز (دوشنبه) به ما اطلاع دادند که جمعیتی پشت درب تالار حکمت دانشگاه گیلان معطل هستند، اضافه کرد: نامه مربوط به تقاضای برگزاری این نشست و دریافت مجوز سالن را ساعت ۱۰ و ۳۷ دقیقه دقیقه امروز از طریق اتوماسیون دریافت کردیم در حالیکه زمان برگزاری مراسم و جمع شدن پست درب تالار ساعت ۳۰: ۱۰ بود.

کریمی ادامه داد: با برگزاری چنین نشست هایی در دانشگاه گیلان مشکلی نداریم، ضمن اینکه بسیج اساتید تاکنون برنامه های مختلفی در این دانشگاه برگزار کرده ولی توجه داشته باشیم که همه ملزم به رعایت قوائد و مقررات یک مجموعه هستیم.

نشست علمی تخصصی طرح‌های احیای تالاب بین‌المللی انزلی، دورنما و چالش‌ها قرار بود با حضور جمعی از اساتید دانشگاهی، مخالفان و موافقان طرح بایوجمی در تالاب انزلی در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شود.

 

Share