منع کاندیداتوری بیش از سه دوره ای نمایندگان مجلس برداشته شد

سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراها از حذف منع حضور کاندیداها با سابقه نمایندگی سه دوره متوالی در انتخابات خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اصغر سلیمی در گفت وگو با خانه ملت در تشریح نشست عصر امروز (یکشنبه، ۲۳ تیرماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت:به دنبال رفع ۱۳ ایراد شورای نگهبان از طرح قانون انتخابات شوراها، این موضوع در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ادامه داد: در ابتدای امر با توجه به میزان ایرادات شورای نگهبان رای گیری استمزاجی شد که آیا به لایحه دولت برگردیم یا برای تامین نظر شورای نگهبان، ایرادات ۱۳ گانه شورای نگهبان را برطرف کنیم، که براساس رای نمایندگان مقرر شد ایرادات طرح مجلس رفع شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم شورای اسلامی توضیح داد: نمایندگان با این ایده که طرح مجلس زودتر از لایحه دولت به مرحله اجرایی شدن و انتخابات این دوره مجلس می رسد، به اصلاح ایرادات شورای نگهبان رای استمزاجی دادند.

وی گفت: به دنبال رفع ایرادات شورای نگهبان دو بند از طرح قانون انتخابات که به موضوع استانی شدن و منع کاندیداتوری بیش از سه دوره ای مجلس مرتبط بود، حذف شد.

سلیمی افزود: همچنین نحوه ارائه لیست انتخاباتی توسط احزاب نیز اصلاح شد و باقی ایرادات شورای نگهبان در جلسات آتی مورد بررسی و اصلاح قرار می گیرد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در بخش دیگری از جلسه امروز، چهار نفر از حقوقدانان معرفی شده از سوی قوه قضائیه برای عضویت در شورای نگهبان، در نشست حاضر شدند و برنامه ها، سوابق حقوقی و علمی خود را ارائه کردند.

Share