بعد از ۲۸ سال صاحبخانه شدم | بازار مسکن دچار وادادگی شده است

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی از خارج شدن نفتکش ایرانی از بندر جده خبر داد و با بیان اینکه بازار مسکن دچار وادادگی شده است، گفت: بعد از ۲۸ سال صاحبخانه شدم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، محمد اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری‌های ویژه سازمان بنادر و دریانوردی، نفتکش توقیف شده ایران در عربستان رفع توقیف شد و این نفتکش دیروز ساعت ۳:۰۶ دقیقه از بندر جده خارج شد.

وی افزود: با توجه به اینکه موتور این نفتکش از کار افتاده، به‌وسیله یدک‌کش در حال انتقال به سمت ایران است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شرکت ملی نفتکش تعمیرات این نفتکش را انجام خواهد داد، گفت: ایجاد مزاحمت برای کشتی‌ها و هواپیماهای ایرانی موضوع جدیدی نیست که از سوی آمریکایی‌ها انجام می‌شود.

اسلامی تأکید کرد: همواره با این موارد مواجه بوده‌ایم، اما شرکت‌های ایرانی مهارت‌های لازم را کسب کرده‌اند و این قبیل مزاحمت‌ها نمی‌تواند برای آنها دردسری ایجاد کند.

وی همچنین درخصوص طرح تام‌کاد (خانه‌دار کردن کارکنان دولت) گفت: این طرح توسط رئیس‌جمهوری تأیید و به سازمان برنامه ابلاغ شده است و پس از ابلاغ این برنامه توسط سازمان برنامه، وزارت راه و شهرسازی آن را اجرایی خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه “شاهد وادادگی در بازار مسکن هستیم و قیمت‌ها افت کرده است”، در پاسخ به این پرسش که صاحبخانه هستید یا مستأجر گفت: بنده مستأجر بودم و پس از ۲۸ سال صاحبخانه شدم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با یادآوری این‌که در قالب طرح ملی تولید و عرضه مسکن۴۰۰ هزار مسکن برای جامعه هدف ساخته خواهد شد، گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده قیمت این واحدهای مسکونی حدود ۳۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

اسلامی ادامه داد: در طرح مذکور ۶۰ هزار واحد مسکونی در اطراف شهر تهران برای اقشار متوسط و رو به پایین جامعه ساخته خواهد شد.

Share