برخورد چکشی با بی‌حجابی نتیجه مطلوب ندارد | مسئولان عامل رواج ازدواج سفید هستند

باقری تصریح کرد: مهم تر از حجاب مسأله عفاف و حیا است که تا مشکل ازدواج جوانان حل نشود و غرایز جنسی آنها از راه درست برآورده نشود همچنان شاهد بی حجابی خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت الاسلام محمد جواد باقری امام جمعه اسالم در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک ایام دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) با بیان این نکته که مأمون خلیفه وقت عباسی که متأثر از فلسفه یونان بود و به خیال خود برای تخریب چهره امام رضا(ع) جلسات مناظره بین ادیان و مذاهب مختلف با امام رضا(ع) برگزار می کرد ولی امام رضا(ع) با عقائد و ادله از کتب خودشان پاسخ آنها را می داد که باعث می شد آنها به حقانیت اسلام و امام رضا(ع) پی ببرند و به همین سبب ایشان به عالم آل محمد(ص) شهرت یافتند.

خطیب جمعه اسالم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام مردم در مسجد گوهرشاد مشهد در برابر طرح کشف حجاب رضاخان گفت: روزگاری مردها برای حفظ حجاب زن و ناموس خود جان خود را فدا می کردند و زنها سالها از خانه بیرون نمی آمدند که مبادا حجاب از سرشان برداشته شود. امروز چه شده که بعضی مردها خودشان زن و ناموس خود را به بی حجابی و بی حیایی تشویق می کنند و با بی غیرتی کامل از این قضیه لذت هم می برند.

وی افزود: مسأله حجاب مختص به دین اسلام نیست بلکه همه ادیان و قومیت های مختلف در طول تاریخ حجاب را مایه شرافت و عزت می دانستند و این موضوع در آثار تاریخی به جا مانده از دوران های مختلف کاملا آشکار است. امروز شبکه فراماسونری ضد دین و صهیونیسم بین الملل که سعی دارند همه آثار خداپرستی را از بین ببرند نسخه های بی حجابی را برای ما تجویز می کنند در حالی که زنان یهود با پوشش و حجاب کامل حتی در مراسم عروسی حاضر می شوند.

امام جمعه اسالم در ادامه تصریح کرد: تجربه نشان داده است که برخورد چکشی و بگیر و ببند با بی حجابی نتیجه مطلوب ندارد. خیلی از بی حجابهای امروز جامعه از سر لجبازی با حجاب زاویه دارند و گرنه فطرت پاک هر انسانی حجاب و حیا و عفاف را دوست دارد. باید کاری بکنیم که مردم خودشان ارزش و قداست حجاب را بفهمند.

وی ادامه داد: مسئولین و متولیان امر ببیند چطور یک ملیجک ماهواره ای می تواند مردم را به کشف حجاب دعوت کند ولی ما در فرهنگ سازی برای حجاب موفق نبوده ایم. چادر مشکی یک شبه به مانتوی جلوی باز تبدیل نشد. بلکه دشمن برای ترویج بی حجابی برنامه بلند مدت داشت. باید برای دعوت به حجاب برنامه و خلاقیت داشته باشیم.

این فعال فرهنگی با ارائه طرح حجاب شاداب گفت: حجاب باید نشانه سرزندگی و پویایی جامعه باشد، بانوان محجبه با اخلاق نیکو و نشاط و شادی در جامعه حاضر شوند تا تصویری زیبا و شایسته از حجاب در ذهن ها تداعی شود. این خود بهترین امر به معروف و دعوت به حجاب است که متأسفانه از آن غافلیم و فقط دچار یک نوع نهی از منکر ناشیانه شده ایم.

باقری تصریح کرد: مهم تر از حجاب مسأله عفاف و حیا است که تا مشکل ازدواج جوانان حل نشود و غرایز جنسی آنها از راه درست برآورده نشود همچنان شاهد بی حجابی خواهیم بود. ازدواج عامل آرامش است نه معامله یخچال و ماشین لباسشویی. خانواده ها دست از سخت گیری های بی مورد بردارند. مسئولان و متولیان زمینه ازدواج آسان را فراهم کنند. امروز جامعه گرفتار پدیده ای به نام ازدواج سفید است. مسئولان و متولیان عامل رواج ازدواج سفید هستند.

حجت الاسلام باقری ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سلامت جسمی روحانی مبارز آفریقایی شیخ ابراهیم زکزاکی گفت: این مجاهد خستگی ناپذیر که با تقدیم شش فرزند خود در راه اسلام همچنان به مقاومت خود ادامه می دهد نمونه بارز یک رویش انقلابی و نماد مقاومت و مظلومیت در آفریقاست. سکوت کشورهای اسلامی و سازمان کنفرانس اسلامی در مورد ایشان جای تعجب دارد. مجامع بین المللی و مدعیان دروغین حقوق بشر چرا در مقابل ظلم دولت نیجریه اقدامی نمی کنند؟

وی در بخش دیگری از خطبه های خود با اشاره به اتهام زنی آمریکا به ایران مبنی بر « اخاذی هسته ای » و طرح دوباره پرونده هسته ای ایران در شورای حکام انرژی اتمی گفت: دنیا به خوبی می داند که دزد و زورگیر و باج خواه بین المللی کیست. آمریکا در مقابله با مقاومت مردم ایران به آخر خط رسیده و حتی با خروج از برجام و وضع تحریم های جدید هم نمی تواند ذره ای در اراده راسخ مردم ما در راه اسلام و انقلاب تردید ایجاد کند.

امام جمعه اسالم در پایان به فروپاشی رژیم صهیونیستی از درون اشاره کرد و افزود: طبق آیات قرآن « یُخْرِبُونَ بُیُوتَهُمْ بِأَیْدِیهِمْ وَأَیْدِی الْمُؤْمِنِینَ – حشر۲ » وعده الهی در مورد نابودی این قوم ستمگر محقق خواهد شد. نابودی اسرائیل فقط با موشک های دوربرد و نقطه زن ما نخواهد بود بلکه امروز بروز شکاف و اختلاف در جامعه صهیونیست نشان می دهد که خودشان پایه های حکومت جعلی خودشان را خراب خواهند کرد.

Share