با وزیر نفت عربستان ۷ الی ۸ ساعت دعوا کردیم | ما در یک جنگ هستیم

بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره حضور اخیر خود در اجلاس اوپک و حضور همتای عربستانی خود گفت: در جلسات هفت-هشت ساعت با هم دعوا کردیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره انتشار برخی آمار مربوط به صادرات نفت گفت: این اقدام کار درستی نبوده و مشخص نیست با چه نیتی این اطلاعات منتشر و مکرراً نیز بازنشر داده می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه ما در یک جنگ هستیم، اطلاعات درباره صادرات نفت اطلاعات جنگی حساب می‌شود و انتشار آن باید با هماهنگی‌های مربوطه انجام شود و اگر نه به منافع ملی بیشتر آسیب می‌زند.

وزیر نفت درباره گازرسانی‌های انجام شده نیز گفت: در حال حاضر روزانه به حدود ۸ الی ۹ روستا گازرسانی انجام می‌شود. با توجه به اینکه در روستاهای مناطقی از استان‌های خراسان‌های رضوی و جنوبی، کرمانشاه، کرمان و آذربایجان غربی عملیات گازرسانی کامل انجام نشده و اهتمام بیشتری برای انجام این کار در چهار استان وجود دارد. امروز ۸۵ درصد جمعیت روستایی و بیش از ۹۳ درصد جمعیت کشور تحت پوشش شبکه گازرسانی هستند.

زنگنه همچنین درباره اینکه با وزیر نفت عربستان در حاشیه اجلاس اوپک داشته‌اید، گفت: در این اجلاس دیداری با وزیر نفت عربستان نداشتم و تنها یک احوالپرسی میان ما انجام شد ولی در جلسات هفت-هشت ساعت با هم دعوا کردیم.

Share