اقدام به قتل “علیرضا شیرمحمدعلی” در زندان فشافویه در ۹۰ ثانیه رخ داد

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی گفت: حمله و مجروح کردن شیرمحمدعلی زندانی فشافویه در ۹۰ ثانیه رخ داد و مأموران زندان بلافاصله بدن مجروح او را درمانگاه منتقل کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، اصغر جهانیگر در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره حادثه قتل یکی از زندانیان در زندان فشافویه اظهار کرد: این اتفاق در ۹۰ ثانیه رخ داده است یعنی در کمتر از دو دقیقه این درگیری بوجود آمد و زندانیان با سرامیک شکسته به مقتول حمله کردند و این حمله به قدری سریع بوده که تا رسیدن مسئولین زندان او را مجروح کردند.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور افزود: البته مأموران زندان بلافاصله مقتول را به بهداری معرفی می‌کنند و تحت درمان‌های اولیه قرار می‌گیرد و سپس به بیمارستان اعزام می‌شود اما به‌دلیل شدت خون‌ریزی فوت می‌کند.

جهانگیر با اشاره به تاکید رئیس قوه قضائیه مبنی بر پیگیری موضوع قتل فشافویه گفت: مسئولان سازمان زندان‌ها به نمایندگی از رئیس قوه‌قضائیه به خانه آن مرحوم مراجعه و مراتب تسلیت خود را به خانواده وی اعلام کردند.

وی تاکید کرد: پیگیر این موضوع هستیم و ما اجازه نمی‌دهیم حقوق این فرد تضییع شود.

هفته گذشته “علیرضا شیرمحمدعلی” زندانی ۲۱ ساله در زندان فشافویه مورد حمله دو قاتل سابقه دار قرار گرفت و با ۳۰ ضربه مجروح شد.

به دنبال این حادثه غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه گفت: پرونده قتل مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی با حساسیت و جدیت تمام توسط دادسرای عمومی و انقلاب رسیدگی و همانند برخی پرونده‌های ویژه دیگر با گذشت ۴۸ ساعت از وقوع قتل، تحقیقات دادسرایی آن انجام و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع و در دادگاه نیز به‌صورت ویژه و در حداقل زمان قانونی رسیدگی خواهدشد.

Share