مدیران اجرایی حق جانبداری از کاندیداها در انتخابات را ندارند | مدیران از انتقاد ناراحت نشوند

فرماندار آستارا با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس در اواخر سال جاری گفت: مجلس قوه قانون گذار است و من اگر حقی از کسی ضایع کنم در پیشگاه خداوند پاسخگو خواهم بود.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جلسه شورای اداری شهرستان مرزی بندر آستارا در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار آستارا در این جلسه خبرنگاران را آیینه تمام نمای جامعه دانست و گفت: مدیران باید رسانه را امین خود دانسته و با خبرنگاران کمال همکاری را داشته باشند، این خبرنگار است که درد و مشکلات جامعه را انعکاس داده و یار و یاور مردم و مدیران هستند.

حسن رستم زاده همکاری دستگاه‌ها را با یکدیگر یک الزام برای انجام عملیات اجرایی در شهرستان دانست و عنوان کرد: اگر مدیران با یکدیگر تعامل داشته و در کنار هم باشند هیچ مشکلی مانع نیست. کمبود اعتبارات را ما هم می‌دانیم، این هنر یک مدیر است که با دستان خالی بتواند مسیرهای سخت را هموار کند.

فرماندار آستارا تسریع در روند پیگیری عملیات عمرانی در سال ۹۸ را یک امر لازم دانست و بیان کرد: آوردن ۱۳ مدیرکل در ۳ ماه اخیر به آستارا گواه این کار بوده و گذاشتن تاریخ برای اجرای مصوبات شهرستان به معنای پیگیری مداوم هر دستگاه اجرایی از اداره کل مربوطه است.

وی اعتبارات بودجه‌ای را نیازمند هزینه کرد در همان ردیف بودجه دانست و تصریح کرد: اعتبار هر طرح باید در همان محل هزینه شود.

رستم زاد با تاکید بر اینکه همواره باید به انتقادات منصفانه توجه کنیم افزود: بدانیم که توجه به انتقاد منصفانه سبب عملکرد مثبت میشود.

فرماندار آستارا با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس در اواخر سال جاری گفت: مجلس قوه قانون گذار است و من اگر حقی از کسی ضایع کنم در پیشگاه خداوند پاسخگو خواهم بود. مدیران دستگاه‌های اجرایی حق جانبداری از هیچ شخصی را نداشته و حق تبلیغ انتخابات در ساعات اداری با امکانات دولتی را ندارند، بنده منتسب به هیچ شخصی نبوده و همه کاندیداها را به یک شکل می بینم.

مدیران از انتقاد ناراحت نشود

امام جمعه آستارا در این جلسه با اشاره به سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر جان فشانی و تلاش رزمندگان را جهاد در راه خدا دانست و گفت: برخی به وسیله غرق شدن در دنیا خدا را فراموش می‌کنند و اگر از خواب غفلت بیدار نشویم ثمره اش فراموشی موقعیت و جایگاه خود است، کسی که خدا را فراموش کند خودش را هم فراموش می خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم حافظ‌نیا نیاز امروز مردم را تلاش جهادی و شبانه‌روزی مدیران دانست و بیان کرد: حضرت آقا می‌فرمایند مدیر باید جهادی باشد، مدیر نباید از انتقاد ناراحت و اسیر حاشیه شده و باید در خدمت مردم باشد.

ارزش‌های نظام و انقلاب خط قرمز سپاه است

فرمانده سپاه ناحیه آستارا در این جلسه توان بازدارندگی ایران اسلامی را مقتدر تر از همه کشورهای منطقه دانست و گفت: ایران خودش پایگاه امنیت منطقه بوده و استکبار بداند کمتر از ۱۰ درصد توان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه آمریکا و دیگر کشورها را زمین گیر می کند، صحبت امروز ترامپ و سران استکبار فقط برای گرفتن امتیاز از امثال عربستان سعودی است.

سرهنگ جهانبخش آرمان نوکری مردم را افتخار بسیج و سپاه دانست و تصریح کرد: امروز بالغ بر ۵۰ مسکن محرومین، ۲۰۰۰ بسته حمایتی، کمک ۱۵۰ میلیون تومانی به سیل زدگان و ساخت نمازخانه بین راهی در منطقه حیران نمونه ای از خدمات سپاه و بسیج ناحیه آستارا بوده و خدمت به مردم افتخار ما است.

سرهنگ آرمان ارزش‌های نظام و انقلاب را خط قرمز سپاه دانست و گفت: هر شخص و مدیری نسبت به این ارزش ها بی تفاوت باشد بداند که سپاه نسبت به این عمل آنها بی‌تفاوت نخواهد نشست.

وی سوم خرداد را یادآور دلاور مردی غیورمردان ایران اسلامی دانست و گفت: فردا به همین مناسبت گردهمایی رزمندگان با حضور سردار حق بین فرمانده لشکر عملیاتی قدس گیلان در مزار شهدای گمنام شهرستان خواهیم داشت.

ساماندهی خودروهای پلاک خارجی و جلوگیری از برخی اعمال خلاف شرع

به گزارش دیارمیرزا فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آستارا در این جلسه با اشاره به عملکرد این نیروها در شهرستان گفت: ساماندهی خودروهای پلاک خارجی، استقرار اکیپ انتظامی در محدوده گمرک، ساماندهی رستوران ها و جلوگیری از برخی اعمال خلاف شرع، انتظام بخشی در شهرستان همچون ساماندهی دکه های فروش اقلام خوراکی، پوشش امنیتی و ترافیکی تمام مراسمات شهرستان، انتقال ایست و بازرسی قلعه به یک مکان جدید در خارج از محدوده شهر قسمتی از فعالیت‌های پلیس در آستارا بوده و تمام تلاش سبز پوشان این نیروها خدمت رسانی صادقانه به مردم بزرگوار است.

سرهنگ محمد نمازی ایجاد امنیت را حاصل مشارکت مردم در تمام عرصه‌ها دانست و عنوان کرد: مشارکت مردم در کمک کردن به پلیس همواره باعث کاهش وقوع جرم در خصوص سرقت می‌شود و از شهروندان درخواست داریم که پلیس را یار و یاور خود بدانند.

شهردار آستارا در این جلسه با اشاره به طرح تفصیلی این شهر گفت: شناسایی و بازپس‌گیری شش قطعه از زمین‌های تصرف شده شهرداری توسط افراد، پرداخت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان حقوق به کارکنان، اجرای روکش آسفالت معابر در سطح شهر، پیگیری مجتمع فرهنگی و تفریحی واقع در خیابان امام (ره)، طراحی و اجرای شبکه آبرسانی آبهای سطحی، ساماندهی و تجهیز طرح ساحلی سفیر امید، شناسایی مکان جدید برای آرامستان آستارا، ادامه دیوارسازی برای رودخانه خلیل‌آباد، اخذ یک دستگاه بیل مکانیکی از وزارت کشور، جمع آوری روزانه ۱۲۰ الی ۱۵۰ تن زباله، ساماندهی پارک جنگلی بی بی یانلو برای گردشگران، صعود تیم فوتبال شهرداری به لیگ دسته دو کشور برای اولین بار در تاریخ ورزش شهرستان، احداث استخر، سونا و جکوزی و شهربازی، آماده باش پرسنل شهرداری در مواقع بحرانی، رفع تصرف و آزادسازی اراضی شهرداری به مساحت ۳ هکتار، ۱۰۰ مورد رسیدگی به تخلفات رانندگان تاکسی، احداث پارک و شهر بازی کودکان در شهرک عباس آباد، تعریض و تکمیل پروژه آسفالت در شهرک عباس آباد با اعتبار یک میلیارد تومانی قسمتی از فعالیتهای نیروهای شهرداری در آستارا بوده است.

جواد معیتی افزود: در ۲۰ ماه حضور بنده حقیر به طور میانگین هر ماه دو پروژه را در آستارا شروع به کار شده و برای خدمت به مردم شهرداری از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

شهردار لوندویل نیز در این جلسه با اشاره به کاهش هزینه‌های جاری این نهاد گفت: در سال ۹۶ برای کارهای خدماتی ۹۶ میلیون تومان با شرکت‌های مرتبط قرارداد بسته شده بود که در سال گذشته آن را با ۵۶ میلیون تومان بستیم.

نعمت یاور پور با اشاره به تحقیق و ۷۲ درصد بودجه شهرداری لوندویل در سال گذشته گفت: در سال ۹۷ ۶۱۷ میلیون تومان یارانه غیر رایگان و ۲۶۰ میلیون تومان از طریق کمیته برنامه ریزی دریافت کردیم و از مجموع ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بودجه مصوب این شهر ۷۲ درصد آن محقق شد که در میان شهرداری های استان گیلان یک آمار منحصر به فرد است.

به گزارش دیارمیرزا شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایه جمهوری آذربایجان قرار دارد.

Share