فتاحی: با اطلاعیه نیامده‌ام که با اطلاعیه بروم | حدود ۲۰ هزار بلیت فروختیم

مسئول تعلیق شده کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: برای بازی پرسپولیس با داماش فقط ۲۰ هزار بلیت فروختیم و ۱۴۰۰ بلیت هم به مناطق سیل زده اختصاص دادیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سعید فتاحی درباره تعلیقش از سازمان لیگ به خاطر اتفاقات بازی پرسپولیس و داماش گیلانیان گفت: با اطلاعیه حکمم را در سازمان لیگ نزده اند که با اطلاعیه بخواهم بروم.باید کتبی اعلام کنند. هر چه قانون بگوید اجرا می کنیم. هیچکس بالاتر از قانون نیست. کسی که قاضی است باید به این امور واقف باشد.

وی ادامه داد: اگر هم حکمی وجود دارد باید توسط دبیر کل فدراسیون ابلاغ شود.قبلاً چند رأی درباره بازیکنان تراکتورسازی و پرسپولیس به همین شکل اعلام شد و اگر ما اجرا نکردیم به خاطر این بود که مراحل قانونی اش طی نشده بود.

مسئول تعلیق شده سازمان لیگ درباره اینکه خیلی ها سازمان لیگ را مقصر اتفاقات بازی می دانند، تصریح کرد: از هواداران تشکر می کنم که کمک کردند با این همه معطلی بازی را برگزار کنیم. از مردم و فوتبالی ها هم عذرخواهی می کنم. همینجا اعلام می کنم تمام مراحل برگزاری یک مسابقه انجام شده بود.

فتاحی درباره اینکه چرا سازمان لیگ با برگزاری بازی در ورزشگاه غدیر مخالفت کرده و این بر خلاف مصوبه کمیسیون بوده است، تصریح کرد: اگر هفت عضو از ۱۰ عضو کمیسیون روی یک موضوع اتفاق نظر دارند بقیه ملزم به اجرای آن هستند. کمیسیون استان خوزستان هم تشکیل شد. دوستان پیشنهاد داده بودند بازی در غدیر برگزار شود ولی چون از قبل اعلام کرده بودیم، تصمیم جمعی بر این شد بازی در فولادآره نا باشد. سال گذشته بازی فینال در خرمشهر برگزار شد ولی ورزشگاه این شهر استاندارد نبود. سعی داشتیم بازی را در یک ورزشگاه شیک برگزار کنیم و به تمام دنیا نشان بدهیم چنین ورزشگاه هایی داریم.

وی تاکید کرد: دوستان اصرار داشتند به خاطر نام و یاد شهدای خرمشهر بازی در خوزستان برگزار شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم فینال در ورزشگاه فولاد باشد.

فتاحی ادامه داد: اینطور نیست که می گویند مصوبات اجرا نشده است. در جلسه هماهنگی پیش از بازی که نماینده دو تیم و فرمانده یگان ویژه حضور داشتند، در صورت جلسه آوردیم تقسیم سکوها ۵۰ – ۵۰ است. تیم داماش گفت ما ۵ اتوبوس هوادار داریم. ما حدود ۲ هزار سکو را برای هوادار داماش خالی نگه داشتیم. قبل از شروع بازی حدود ۱۵ هوادار داماش در آن جایگاه قرار گرفتند اما به خاطر ازدحام هواداران پرسپولیس این جایگاه پر شد.

مسئول تعلیق شده کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص اینکه گفته می شود بلیت فروشی این مسابقه بیش از ظرفیت ورزشگاه بوده است، تصریح کرد: ورزشگاه ۲۸ هزار نفر گنجایش دارد ولی ما حدود ۲۰ هزار بلیت فروختیم. بیش از حد بلیت نفروختیم. هواداری هم بیرون نماند! جایگاه تماشاگران داماش پر شد. تنها جایی که خالی ماند، جایگاه ویژه و وی. آی. پی بود. قرار بود تماشاگران داماش را به جایگاه وی. آی. پی ببریم. دو طرفش را هم خالی گذاشتیم تا مشکلی پیش نیاید ولی متاسفانه وقتی هواداران داماش وارد جایگاه وی آی پی شدند، تماشاگران پرسپولیس از نرده ها بالا رفتند و این جایگاه را هم گرفتند.

فتاحی که با شبکه خبر گفتگو می کرد، در خصوص اینکه بر خلاف صحبت هایش تماشاگران زیادی از پرسپولیس و داماش پشت در ماندند، گفت: ما فقط ۲۰ هزار بلیت فروختیم. قبول ندارم کسی بیرون از ورزشگاه بود! دیروز باید بلیت را می خریدند و وارد ورزشگاه می شدند و امکان برگشت برای تماشاگران نبود.

وی یادآور شد: ما حدود ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ بلیت هم به مناطق سیل زده اختصاص داده بودیم. شاید کسانی که بلیت به دست پشت در ماندند همین نفرات بودند و یا کسانی که بلیت جایگاه وی. آی. پی را داشتند. هواداران پرسپولیس حتی جایگاه خبرنگاران را هم اشغال کردند. حق تیم داماش بود با حضور تماشاگرانش بازی کند.

Share