رد ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگان ۳دوره‌ای|دوره تصدی مسئولیت مدیران اجرائی محدود شود

عضو هیات رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: اگر برای مدیران اجرائی کشور که فعالیت در آن زمینه نیازمند توان، انرژی و فعالیت شبانه روزی است محدودیت ایجاد شود، شاید اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خانه‌ملت، در خصوص ایراد شورای نگهبان بر ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگانی که ۳ دوره در مجلس بوده‌اند، اظهار داشت: مجلس جای گفت‌وگو، شور و مشورت پیرامون مسائل اساسی کشور است و طبیعتا تجربه و آشنایی با وظایف به کار نمایندگی مجلس شورای اسلامی کمک می‌کند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در قانون اساسی فقط کاندیداتوری روسای جمهور دو دوره‌ای محدود شده است و کاندیداتوری در خبرگان، شوراها و مجلس را محدود نشده، اگر بخواهیم محدودیت بگذاریم خلاف قانون اساسی بوده و آزادی مردم سلب می‌شود.

دوره تصدی مسئولیت مدیران اجرائی محدود شود

وی افزود: اگر برای مدیران اجرائی کشور که فعالیت در آن زمینه نیازمند توان، انرژی و فعالیت شبانه روزی است، محدودیت ایجاد شود، شاید اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

نقوی حسینی ادامه داد: نماینده‌ای که چند دوره در مجلس بوده فضا را بهتر می‌شناسد و ابزار وکالت را بهتر در می‌یابد و با مسائل کشور آشناست و خط مشی روشنی دارد.

نمایندگان چند دوره‌ای فعالیت بیشتری در مجلس دارند

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: چندین نفری که نامشان در لیست نمایندگان ۳ دوره‌ای است اکثرا فعال هستند و همین تداوم در نمایندگی سبب شده تا از نمایندگان فعال در مجلس باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با خلاف قانون اساسی تشخیص داده شدن مصوبه ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگانی که ۳ دوره پیاپی در مجلس بوده‌اند، این موضوع از دستور کار مجلس حذف می‌شود.

Share