راهی برای استخدام سرباز معلمان در آموزش‌وپرورش وجود دارد؟

مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه استخدام سرباز معلمان در قانون پیش‌بینی‌نشده است، اظهار کرد: تنها راه استخدام سرباز معلمان این است که پس از دریافت کارت پایان خدمت، در آزمون‌های استخدامی آموزش‌وپرورش شرکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، یار محمد حسین‌بُر در مورد امکان استخدام سرباز معلمان، گفت: «در هیچ جایی از قانون برای استخدام سربازمعلمان، پیش‌بینی‌ای صورت نگرفته است.»

وی افزود: «ضوابط استخدام بر اساس قانون خدمات کشوری، قانون متعهدان خدمت یا قوانین موردی مانند تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریسی که مجلس تصویب کند، انجام می‌شود.»

مدیرکل امور اداری و تشکیلات آموزش‌وپرورش ادامه داد: «به‌طورکلی برای استخدام سرباز ‌معلمان راهی وجود ندارد مگر اینکه پس از دریافت کارت پایان خدمت در آزمون‌های استخدامی ماده ۲۸ شرکت و حدنصاب را کسب کنند تا با توجه به سهمیه‌های جذب آموزش‌وپرورش بتوانند استخدام این وزارتخانه شوند.»

Share