دستگیری اعضای باند شرکت هرمی در رضوانشهر | اکثر متهمان اهل مازندران و اراک بودند

سرهنگ سید جعفر جوانمردی، فرمانده انتظامی رضوانشهر از دستگیری اعضاء شرکت هرمی در این شهرستان خبر داد و افزود: متهمان که غالباً اهل استان‌‎های مازندران و اراک بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرمانده انتظامی رضوانشهر از دستگیری اعضاء شرکت هرمی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سید جعفر جوانمردی گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه افرادی با تجمع در یک واحد مسکونی در حال عضوگیری در بین جوانان شهرستان به منظور فعالیت در شرکت هرمی هستند، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مأموران پس از اطمینان از صحت موضوع، با هماهنگی مقام قضائی متهمان را شناسایی و دستگیر کردند، اظهار داشت: از ۱۰ متهم دستگیر شده که در بررسی فنی پلیس به جرم خود اعتراف کردند، تعداد ۱۴۰ جلد انواع جزوات و کتب آموزشی و تعداد دو حلقه سی دی و یک عدد فلش مربوط به شرکت‌های هرمی کشف و ضبط شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: خوش‌باوری و عدم اطلاع افراد از جوانب و پیامدهای عضویت در شرکت‌های هرمی، ایجاد امید کاذب پولدار شدن، سطحی نگاه کردن افراد جوان و بی‌تجربه به قضایا و وسوسه زود پولدار شدن را از مهمترین علل گرایش افراد به این شرکت‌ها است

سرهنگ جوانمردی با اشاره به اینکه فعالیت این گونه شرکت‌ها هیچ‌گونه وجهه قانونی و شرعی ندارد افزود: متهمان که غالباً اهل استان‌‎های مازندران و اراک بودند برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی رضوانشهر در پایان عدم توجه به تولید، ضربه زدن به اقتصاد کشور، ایجاد فضای مناسب برای ارتکاب سایر جرایم و تضعیف فرهنگ کار و تلاش را از پیامدهای سوء اقتصادی ناشی از فعالیت شرکت‌های هرمی دانست و از شهروندان خواست، هرگز فریب ظاهر و عناوین افراد خوش برخورد و شیک پوش را نخورده تا جلو هرگونه سوء استفاده‌ای گرفته شود.

Share