جمع آوری روزانه ۱۴۰ تن زباله در انزلی | شهرداری انزلی ۶۰۰ پرونده حقوقی دارد

شهردار بندرانزلی گفت: اصلاح هندسی میادین و معابر شهر در دستور کار است و بازگشایی معابر در حال انجام است یکی از مناطق خطر آفرین در خیابان اطبا بوده است که با مالک توانستیم توافق کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حسن پورقربان در جلسه شورای اداری انزلی اظهار کرد: با توجه به تعطیلات پیش رو در هفته آینده جلسات متعددی در این باره داشته ایم و مقدمات کار را برای حضور گردشگران و مسافران آماده نموده ایم.

وی با اشاره به اینکه در بخش خدمات شهری روزانه به طور متوسط حدود ۱۴۰ تن زباله شهر توسط نیروهای شهرداری جمع آوری می شود اظهار کرد: در این ارتباط شهرداری ماهیانه حدود ۶۰۰ میلیون تومان و در سال حدود ۷ میلیارد تومان هزینه می نماید و اگر سرانه جمعیتی را مبنای ۱۴۰ هزار نفر بگذاریم برای هر شهروند سالیانه ۵۲ هزار تومان در این بخش هزینه می کنیم و این در حالی است که ما در بخش نوسازی حتی ۱۰ درصد این پول را وصولی را نداریم.

شهردار انزلی افزود: در هفته گذشته حضور معاون امور عمرانی استانداری را در ایستگاه انتقال زباله و کارخانه کمپوست داشتیم که طی بازدید صورت گرفته مورد رضایتمندی ایشان قرار گرفت و لوح تقدیری را به همین جهت به مجموعه شهرداری اهدا کردند.

پورقربان تصریح کرد: بحث تفکیک زباله از مبدا نیز از موضات مهم است که در چهار بخش آموزش ادارات، مدارس، اصناف و خانوراها باید برنامه ریزی شود که خانوارها ۷۰ درصد این بخش را شامل می شود و روزانه به صورت متوسط ۴ تا ۵ تن تفکیک زباله از مبدا را توسط نیروهای شهرداری داریم.

شهردار انزلی در ادامه عنوان کرد: با همکاری پیمانکار طرف قرار داد شهرداری در بخش تفکیک زباله که حدود یک ماه پیش کار خود را شروع نموده است، شهر را به شش بلوک تقسیم کرده ایم و در بلوک اول آموزش انجام شده است و در چند ماه آینده آموزش بلوک های دیگر انجام می شود و امیدواریم بتوانیم حدود ۲۰ درصد از زباله های تولیدی شهر را در قالب طرح تفکیک زباله انجام دهیم.

وی تصریح کرد: تصفیه خانه و محل انتقال شیرابه های کارخانه کمپوست اقدام خوبی در جهت حفظ محیط زیست است که در حال انجام است.

پورقربان خاطر نشان کرد: مدیریت ۹ کیلومتر از ساحل شهر در سال گذشته به شهرداری سپرده شده بود و خدا را شاکریم که اتفاقی برای هیچ شهروندی نیفتاد اما هزینه سنگینی حدود ۷۰۰ میلیون تومان به غیر از تجهیزات در این بخش انجام شد ولی پرداختی ما حتی ۱۰ درصد این مبلغ نبوده است.

شهردار بندر انزلی با اشاره به اینکه در بخش فضای سبز نهضت احداث پارک را در شهر داشته ایم عنوان کرد: در یک سال و نیم گذشته توانستیم پارک آفتاب، شهیداختر کاویان، آزادگان، برادران نویری، شقایق و پارک پاسداران راه اندازی و تجهیز کنیم و در هفته آینده پارک انصارالحسین را نیز راه اندازی خواهیم نمود.

وی افزود: در ولادت امام حسن (ع) پارک سوسر در کنار مسجد امام حسن مجتبی(ع) کلنگ زنی نموده ایم و همچنین تجهیز پارک یک و نیم هکتاری که در کنار دروازه ماهی وجود دارد و رها شده است را در حال انجام هستیم.

پور قربان در مورد وضعیت فضای سبز شهر خاطر نشان کرد: در دو ماه گذشته در سطح شهر ۲ هزار اصله انواع نهال را قبض کردیم و ۳۰ هزار نشاء در سطح شهر کاشته شده است و بیش از ۲۵۰۰ تن خاکریزی بلوارها و پارک ها را در سطح شهر انجام دادیم و بسیاری از لچکی های میادین که رها شده بود را تبدیل به فضای سبز نمودیم و سرانه فضای سبز که باید بصورت ۷ متر مربع به صورت استاندارد برای هر نفر می باشد در طول این مدت افزایش دادیم.

وی با بیان اینکه در کنار گلخانه انزلی گلخانه دیگری احداث نموده ایم افزود: در بخش حمل و نقل و علائم ترافیکی تابلوهای زیادی خریداری شده است که بزودی در سطح شهر نصب خواهد شد. اکثر سرعتگاه های شهر اصلاح و رنگ آمیزی شده است.

شهردار انزلی افزود: ۲۰ دستگاه اتوبوس را تحویل گرفته ایم که از این تعداد ۱۳ دستگاه کاملا غیر فعال بوده و ۷ دستگاه دیگر نیمه فعال بوده است که نسبت به تعمیر و راه اندازی ۴ دستگاه از این اتوبوس ها اقدام نمودیم که بطور کامل کلیه تجهیزات داخل آن نصب شده است که تعداد بیشتری از آن ها به چرخه حمل و نقل اضافه خواهد شد.

پور قربان در ادامه اظهار کرد: برای ساختمان نیمه کاره سازمان حمل و نقل نیز پیمانکار گرفته شده است و کار تکمیل این ساختمان را در دستور کار قرار دادیم. همجنین توانستیم ساختمان آتش نشانی نواب و غازیان را راه اندازی کنیم و امروز در حال احداث ساختمان دیگری در محل شهرداری ناحیه یک هستیم.

شهردار بندرانزلی در ادامه عنوان نمود: با توجه به اینکه وجود دریا و تالاب در انزلی نیاز به یک کارگروه غواصی در مجموعه آتشنشانی می باشد و در جلسه ی مدیریت بحران استان نیز خواستار این موضوع شدیم خواهش من این است به این موضوع بصورت ویژه نگاه شود.

پورقربان با اشاره به اینکه در بخش ورزشی توانستیم باشگاه شهرداری را بعد ۶ سال دوباره فعال کنیم اظهار کرد: در عرض یکسال در رشته های مختلف ورزشی توانستیم مقام های خوبی بدست آوریم و به تیم های ورزشی از جمله تیم ملوان توانستیم کمک کنیم.

وی افزود: با توجه به استعداد این شهر در بخش ساحل می توانیم در بخش ورزشی ساحلی یک مجموعه راه اندازی نماییم و امکاناتی را در طرح سالمسازی شهرداری دیده ایم و جاسازی نموده ایم که مورد تقاضای ورزشکاران این شهر نیز می باشد.

شهردار بندرانزلی گفت: اصلاح هندسی میادین و معابر شهر در دستور کار است و بازگشایی معابر در حال انجام است یکی از مناطق خطر آفرین در خیابان اطبا بوده است که با مالک توانستیم توافق نماییم و این مسیر هم اکنون باز و در حال اصلاح هندسی هست. در مناطق دیگر نیز پیشنهاد داده ایم و مالک را خواستیم تا بتوانیم اقدامات لازم در جهت اصلاح هندسی انجام دهیم و اعلام می کنیم شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرانزلی در این زمینه آماده هرگونه همکاری را دارد.

وی خاطر نشانکرد: بسیاری از مسیرهای مربوط به ساحل را نسبت به لوله گذاری و اصلاح هندسی اقدام نموده ایم و اجرای پروژه خیابان سی متری و خیابان سپه را در دستور کار داریم که امیدواریم بعد از پاسخ استعلام توسط ادارت مربوط بتوانیم کار را شروع کنیم.

شهرداری انزلی ۶۰۰ پرونده حقوقی دارد

پورقربان با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های به حق مردم آسفالت خیابان های سطح شهر است اظهار کرد: در نقاط و نواحی مختلف این کار را انجام داده ایم و لکه گیری نیز انجام شده است اما این شهر طبق برآورد حدود ۴۰ هزار تن دیگر نیاز به آسفالت دارد که طی جلسه ای فوق العاده با شورای اسلامی شهر در این زمینه تصمیم گیری خواهیم نمود.

شهردار انزلی یاد آور شد: در ضلع غربی شهر میدانی را با توجه به مجوزی که از طریق اداره راه و شهرسازی گرفتم اجرا نمودیم ولی متاسفانه این پروژه به دلایلی رها مانده است و خواهش من این است موانع احداث این میدان که در محدوده قانونی شهر ما است برداشته شود.

وی تصریح کرد: ۶۰۰ پرونده حقوقی داریم که بسیاری از این پرونده ها از قبل به ما به ارث رسیده است و بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان بار مالی برای شهرداری متحمل کرده است.

پورقربان در ادامه افزود: پروژه مرکزی بازدید تالاب انزلی که هم اکنون به مرحله بهره برداری رسیده است کار بسیار خوبی است که برای مسافران و گردشگران می تواند مفید باشد. با توجه به اینکه سند آن منطقه در اختیار شهرداری می باشد آماده هر گونه همکاری در آن منطقه هستیم.

شهردار بندرانزلی با اشاره به اینکه در مورد احشام سرگردان اقداماتی از قبل انجام شده است یاد آور شد: حتی جلسه ای در زمان دادستان وقت برگزار نموده ایم و جایگاهی برای آن مشخص شد و هزینه هایی انجام شد اما به دلایلی به مشکل برخوردیم که خواهش من این است این زمین هر چه زودتر به ما سپرده شود که در زمینه ساماندهی وضعیت احشام سرگردان بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی در ادامه عنوان کرد: در مورد سیستم هوشمند جلسات متعددی برگزار شده است و باید یک پیمانکار قوی جذب کنیم تا بتوانیم شروع به کار کنیم.

شهردار بندرانزلی تصریح کرد: در مورد سرویس های بهداشتی پیمانکار های مختلفی گرفتیم و حداکثر تا دو ماه آینده تمام سرویس های بهداشتی سطح شهر نسبت به بازسازی و مرمت آن ها اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: در مدت ۱۹ ماه خدمت در شهرداری حدود ۲۱ ماه حقوق پرداخت کرده ایم و حقوق ها بروز است و در بسیاری موارد حقوق ها را زودتر از مورد پرداخت کریم و هیچ دغدغه ای در این مورد وجود ندارد و اگر انسداد حساب های شهرداری هم صورت نمی گرفت دو یا سه اضافه کار باقی مانده نیز به موقع پرداخت می شد.

Share