بررسی پروژه‌های سنگر- سراوان- سیاهکل و چهار خطه کردن رشت – جیرده

در نشست مشترک مدیرکل راه و شهرسازی گیلان و فرماندار رشت, پروژه های سنگر- سراوان –سیاهکل و چهار خطه کردن رشت _ جیرده مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا پدرام در این نشست با اشاره به اهمیت احداث محور سراوان-سنگر- سیاهکل در کاهش بار ترافیکی، ازآن به عنوان پروژه‌ ای حیاتی یاد کرد که بهره برداری از آن نقش مهمی در توزیع بار ترافیکی استان دارد.

وی با بیان اینکه طول کلی پروژه ۲۲ کیلومترمی باشد افزود: این محور به صورت دو خط رفت و برگشت به عنوان راه اصلی باعرض ۱۳ متر می باشد که ۱۸.۵کیلومتر به بهره برداری رسیده و از ۳.۵ کیلومتر باقیمانده ، ۱.۲کیلومتر اجرای ابنیه فنی و عملیات خاکریزی انجام شده و مابقی مسیر در دست اقدام است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان همچنین پروژه چهارخطه کردن رشت- جیرده را که ورزشگاه سردار جنگل و ایستگاه راه آهن رشت در این محور قرار دارد و با توجه به مخاطره آمیز و پرتردد بودن و آمار بالای تصادفات جاده ای، از دیگر پروژه های مهم استان نام برد و گفت: خوشبختانه عملیات اجرایی این پروژه که به طول ۸.۸ کیلومتر و عرض ۲۳.۶ متر است آغاز شده است.

پدرام در این نشست ضمن تشکر از پیمانکاران این دو پروژه، آنها را از سرمایه های استان قلمداد کرد که با وجود داشتن مطالبات زیاد، دست از کار نکشیده و با این اداره کل همکاری لازم را دارند تا هر چه سریعتر این پروژه ها به اتمام برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی در پایان عمده ترین مسائل و مشکلات در حال حاضر اجرای این پروژه ها را تامین مصالح دانست و خاطرنشان کرد: از فرماندار رشت درخواست داریم در این امر مهم مارا یاری فرمایند تا هر چه سریعتر این پروژه ها با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند تا با راه اندازی این پروژه ها شاهد کاهش بار ترافیک و از همه مهترکاهش تصادفات جاده ای باشیم.

Share