سازمان پسماند شهرداری رشت به جای قبول مسئولیت و عذرخواهی ابایی از دروغ پردازی ندارد!

بهراد ذاکری نوشت: جالب است که سازمان پسماند به جای قبول مسئولیت و عذرخواهی سعی در توجیه عمل خود داشته و ابایی از دروغ پردازی ندارد!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت از وضعیت نگهداری سگهای ولگرد توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری انتقاد کرد.

این عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا در اینستاگرام خود نوشت:

«در بازدید امروز با یک فاجعه اخلاقی و انسانی در محل نگهداری سگ های بی خانمان در مکان سازمان کود آلی مواجه شدم.
جایی که حتی آب آشامیدنی هم از این حیوانات بی گناه دریغ شده بود.
توبیخ و برخورد قاطع با مسببان این عمل و رسیدگی فوری به وضعیت این موجودات بی گناه که اسیر دست ما با ادعای انسانیت شده اند طبق روال قانونی تسلیم ریاست شورا گردید».

همچنین ذاکری در پست دیگری نوشت:

«آناتول فرانس جمله ای قابل تامل دارد با این مضمون:
دو چیز تفاوت فاحشی را بین انسان و حیوان به وجود می آورد : قدرت بیان و دروغگویی.
جالب است که سازمان پسماند به جای قبول مسئولیت و عذرخواهی سعی در توجیه عمل خود داشته و ابایی از دروغ پردازی ندارد!
سگی که در تصویر مشاهده می کنید با توله هایش از دید این سازمان موجودی مریض و معلول است که به علت ظاهر ناخوشایندی که ایجاد کرده محکوم به نگهداری در مکانی ست که هیچ استانداردی برای حتی زنده ماندن ندارد!
خبر از عقد قرارداد با دامپزشک داده اند که روز پنجشنبه و بعد از اعتراض تازه با وی تماس گرفته و تقاضا کرده اند که روز شنبه برای عقد قرارداد مراجعه کند.
مدیران محترم فراموش کرده اند که عقیم سازی مورد نظرشان نیاز به سخت افزار هایی دارد که هنوز وقت نکرده اند آن را تهیه کنند.و اصولا قبل از تهیه با چه توجیهی این موجودات به آن جا انتقال داده شده اند.
اینکه چرا در این مدت از ورود سازمان های مردم نهاد به مکان نگهداری جلوگیری شده نیز همچنان در بیانیه این سازمان بدون پاسخ مانده است.
آقایان عزیز عذرخواهی کردن و قبول مسئولیت چیزی از شما کم نمی کند.
برای یک بار هم شده شجاعت اعتراف به اشتباهات خود را داشته باشید و سعی کنید آن را تصحیح کنید.
در پایان لازم میدانم از زحمات جناب آقای هدایتی و دوستانش در روز گذشته قدردانی کنم.
دستتان را می بوسم که شرافت و انسانیت را معنا بخشیدید»


اطلاعیه سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت

در خصوص اخبار منتشر شده راجع به محل نگهداری سگ های بلاصاحب باید به نکات مهمی اشاره کرد تا زمینه برای قضاوت همگان فراهم کرد. شهرداری رشت و به تبع آن سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری از محل اعتبارات داخلی در زمستان سال گذشته مبادرت به ساخت محل نگهداری موقت سگ های بلاصاحب و قرنطینه کردن آنها نمود.
نکته بسیار مهم اینکه قریب به اتفاق سگ های منتقل شده به آن محل سگ هایی هستند که به شدت بیمار بوده و از ناتوانی و یا معلولیت بسیاری رنج می برند و این سگ ها پس از تماس های مردمی بسیار و با توجه به اینکه چهره کریهی که از خود در منطقه بجای گذاشته و موجب نگرانی و ناراحتی بجای بسیاری از شهروندان شده بودند، با تلاش همکاران شهرداری زنده گیری شده و به این مکان منتقل شده اند بدیهیست که وجود این سگ های بیمار برای سلامت سایر حیوانات بشدت مضر بوده و خطر انتقال بیماری های مشترک مابین انسان و دام را نیز تشدید می نماید.
لذا با توجه به این شرایط حساس و جو روانی نامناسب ایجاد شده و شکایات مردمی و سازمانی بسیار زیاد (تماس های ثبت شده ۱۳۷ گواه این مدعاست) این سگ ها به محل نگهداری موقت انتقال داده شدند و متعاقب آن سازمان پسماند مبادرت به عقد قرارداد با دامپزشک متخصص بمنظور درمان، واکسیناسیون و عقیم سازی این سگها و کنترل جمعیت آنها و همچنین جلوگیری از سرایت بیماری به سایر حیوانات و سگ های دیگر و در نهایت جلوگیری از سرایت بیماریهای خاص به انسان نموده که اسناد ان نیز موجود می باشد،
مضافا اینکه معاونت محترم خدمات شهری شهرداری رشت مبادرت به تدوین فلوچارت کاملی به منظور زنده گیری، انتقال و ساماندهی این حیوانات نموده که عنقریبا نهایی می گردد. لازم بذکر است که قریب به اتفاق سگ های موجود در محل نگهداری، حیواناتی هستند که با توجه به شدت بیماری و ناتوانی آنان قانون حتی اجازه مرگ با ترحم را طبق شیوه نامه ابلاغی وزارت کشور به شهرداری داده اما سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت در تلاش است تا پس از تجهیز مرکز یاد شده امکان بازگشت به زندگی بسیاری از این سگ های ناتوان را نیز فراهم نماید. گفتنی است علیرغم تمامی تلاش های صورت گرفته و جلسات متعدد با سازمانها و حامیان حیوانات تمامی این تلاشها منجر به شکست شده و تاکنون منتج به نتیجه مطلوبی نگردیده است به نحوی که تهیه غذای مورد نیاز حیوانات مذکور توسط بخش خصوصی و آشپزخانه های محلی انجام می گردد.
بدیهی است پس از تکمیل و تجهیز ساختمان معاینه و درمان سگ های بلاصاحب و اجرایی شدن فلوچارت تدوین شده معاونت محترم خدمات شهری شهرداری رشت تمامی سگ های بلاصاحب سطح شهر تحت پوشش این مهم قرار گرفته و دغدغه دوستداران این حیوانات نیز به مقدار بسیار زیادی کاهش خواهد یافت.

Share