رضایت مردم از عملکرد فتح‌الهی در صومعه‌سرا |تفویض اختیار ۱۲ شیوه‌نامه به مدیران شهرستانی

استاندار گیلان گفت: رونق اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی محورهای مهم توسعه استان گیلان در سال ۹۸ تعیین شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مصطفی سالاری بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه تودیع و معارفه سرپرست جدید فرمانداری صومعه سرا که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان صومعه سرا دارای ظرفیت بالایی است.

وی با اشاره به برخی از برنامه‌های استان در سال ۹۸، افزود: امسال تلاش می‌شود در استان گیلان در مباحث اقتصادی و اشتغال با برنامه ریزی خوب و اجرای برنامه‌های تدوین شده با استفاده از ظرفیت‌ها در این زمینه گام‌های خوبی برداریم.

سالاری در ادامه با بیان اینکه امسال به نام سال رونق تولید از سوی رهبری معظم نامگذاری شده است، گفت: رونق تولید به معنای تولید کالا و اشتغال است و برای تحقق این شعار نیازمند ایجاد فضای کسب و کار و حمایت مسئولان هستیم تا با پیوند با مواهب الهی بتوانیم شاهد ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و تولید استان باشیم.

وی با اشاره به اینکه اهداف و محورهای برای توسعه استان مشخص شده که در سال جاری اجرا آن پیگیری و رصد می‌شود، بیان کرد: در سال گذشته اجرای چند برنامه بزرگ همانند لایروبی رودخانه‌ها و بهره برداری اقتصادی از آب بندان ها آغاز شده که در شهرستان صومعه سرا اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه اجرای درست این برنامه‌ها سبب می‌شود تا بتوانیم گام بزرگی در حل مشکل منابع آب کشاورزی برداریم، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تا یکسال آینده اگر بر اساس برنامه پیش رویم ۴۵۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت آبی استان اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: با اجرای شیوه نامه آب بندان ها می‌توانیم از ظرفیت آنها در ایجاد فرصت‌های شغلی همانند پرورش ماهی، ایجاد سازهای چوبی، پرورش پرندگان و سایر موارد اقدامات خوبی انجام دهیم.

سالاری با تأکید بر اهمیت توجه به مباحث بوم گردی و اجرای طرح‌های بوم گردی در سطح استان به عنوان یکی از محورهای توسعه، افزود: امسال بیشتر تسهیلات روی اجرای طرح‌های بوم گردی، ایجاد گیل پارک‌ها و مراکز خدمات بین راهی متمرکز می‌شود.

وی در ادامه به وجود بخش عمده‌ای از تالاب در شهرستان صومعه سرا و معضلات و مشکلات زیست محیطی برای حاشیه نشینان آن، گفت: باید لایروبی این حوزه در شهرستان صومعه سرا به صورت خودگردان انجام شده و از مشاغلی که سبب ایجاد معضل برای تالاب می‌شوند جلوگیری به عمل آید.

استاندار گیلان با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا از ظرفیت زراعت چوب نیز برخوردار بوده که یکی از محورهای امسال توسعه در استان است، اظهار کرد: مسئولان شهرستان صومعه سرا پیشنهادات خود این زمینه را سریعاً به ما ارجاع دهند تا برنامه ریزی لازم انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در این شهرستان در بخش‌های ورزشی و اجرای طرح هادی پیگیری‌های خوبی شده است، افزود: حمایت‌های لازم نیز در این زمینه از سوی استان انجام می‌شود تا برنامه‌ها با سرعت بیشتری اجرایی شود.

سالاری با بیان اینکه برای رونق حوزه گردشگری شهرستان برنامه ریزی شود، تصریح کرد: از هفته‌های آینده ۱۲ شیوه نامه تهیه شده در بخش‌های مختلف به تفویض اختیار به مدیران شهرستانی به شهرستان‌ها ابلاغ خواهد شد و امیدواریم بتوانیم در این ۱۲ حوزه اقدامات خوبی انجام شود مسئولان نیز از این تفویض اختیار نهایت استفاده را ببرند.

وی با اشاره به اینکه امسال مطمئناً در حوزه اقتصاد و اشتغال در استان گیلان گام‌های خوبی برداشته می‌شود، بیان کرد: از کوچک‌ترین فرصت‌ها در سطح استان گیلان در راستای رسیدن به این دو هدف استفاده می‌کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه جلسه امروز برای تشکر از زحمات خدمات آقای فتح اللهی به عنوان فرمانداری شهرستان صومعه سرا است، افزود: ارزیابی عملکرد ایشان در میان مردم خوب بوده است.

وی با اشاره به اینکه، اینکه فردی محل رجوع مردم باشد توفیق الهی است و باید قدر این فرصت را بداند، گفت: سرپرست جدید فرمانداری صومعه سرا نیز با جدیت پیگیر امور شهرستان خواهند بود.

Share