راه اندازی مجدد بخش روماتولوژی بیمارستان رازی رشت

شاهرخ یوسف زاده چابک با اشاره به اینکه عملیات بازسازی و نوسازی این بخش از ۲۹ اسفند پارسال آغاز شد افزود: امروز به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت بخش غدد و روماتولوژی بیمارستان رازی رشت با ۲۳تخت بیمارستانی و ۱۲ اتاق بازگشایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا بخش غدد و روماتولوژی بیمارستان رازی رشت با زیربنای ۴۰۰ مترمربع و با اعتبار۲۰۰  میلیون تومان با تلاش خیرین حوزه سلامت (یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان) در مدت کمتر از ۲ ماه بازسازی و وارد چرخه درمان استان شد.

بازسازی بخش غدد و روماتولوژی بیمارستان رازی رشت در راستای نیاز شهروندان و با توجه به تعدد مراجعان و فرسوده بودن زیرساخت های درمانی از اسفندماه سال ۹۷ تحت بازسازی قرار گرفت، تجهیزات این بخش نیز ارتقاء یافته است.
بخش غدد و روماتولوژی بیمارستان رازی رشت دارای ۲۳ تخت بیمارستانی با ۱۲ اتاق است.
بیمارستان رازی بزرگترین بیمارستان گیلان به لحاظ وسعت است که متنوع ترین خدمات عمومی، مسمومیت، داخلی، جراحی ( عمومی و توراکس)، تخصصی و فوق تخصصی را توسط بیشترین عضو هیات علمی به بیماران خود ارائه می دهد. این مرکز آموزشی پژوهشی درمانی تنها بیمارستان دارای ۳ مرکز تحقیقات مصوب است که در زمان حاضر شامل ۱۳ بخش بستری به اضافه ۲ اتاق عمل جراحی (عمومی و توراکس- ارولوژی) و ۱۱ واحد تشخیصی به همراه ساختمان های اداری است.
بیمارستان رازی تنها مرکز ارائه دهنده خدمات دولتی رادیوتراپی و شیمی درمانی، سنگ شکن و خدمات فوق تخصصی گوارش، ریه، خون، غدد و روماتو در استان است، این بیمارستان دارای متخصصان زبده برای انجام اعمال جراحی پیوند در استان گیلانست که در حال حاضر تنها در این مرکز پیوند کبد و کلیه انجام می شود.

Share