ثبت نام کانون فرهنگی تربیتی مشکات آغاز شد

مسئول کانون فرهنگی تربیتی مشکات گفت: در آستانه فرارسیدن فصل تابستان و در راستای استفاده بهینه نوجوانان و جوانان از اوقات فراغت، کانون فرهنگی تربیتی مشکات تحت نظارت هیئت روضات الحسین(ع) رشت از علاقمندان ثبت نام بعمل می آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مهیار فتحی‌پور، مسئول کانون فرهنگی تربیتی مشکات گفت: در آستانه فرارسیدن فصل تابستان و در راستای استفاده بهینه نوجوانان و جوانان از اوقات فراغت، کانون فرهنگی تربیتی مشکات تحت نظارت هیئت روضات الحسین(ع) رشت از علاقمندان ثبت نام بعمل می آورد.

وی با اشاره به اهمیت برنامه ریزی برای استفاده مفید از اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و آماده سازی آنان برای پذیرش مسئولیت‌های فردی و اجتماعی، اظهار کرد: ایجاد زمینه‌های مناسب برای بهره گیری مطلوب و متعادل فرهنگی و هنری از اوقات فراغت باید در دستور کار مدیران فرهنگی قرار گیرد.

مدیر کانون فرهنگی تربیتی مشکات با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب برنامه ریزی برای پرکردن اوقات فراغت را مهم دانستند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب می فرمایند: «ما فکر اوقات فراغت جوانان، یا پر کردن اوقات فراغت آنان باشیم» که این موضوع نشان دهنده اهمیت برنامه ریزی برای استفاده بهنیه اوقات فراغت است.

فتحی‌پور با تشریح برنامه‌های کانون فرهنگی تربیتی مشکات در فصل تابستان، افزود: کلاس‌های این کانون در سه قالب مهارت آموزی، معرفتی و تفریحی و با شعار غنی سازی صدر در صد با مشکات برگزار می‌شود.

وی افزود: کلاس های مهارتی شامل سواد رسانه و بازی ها کامپیوتری، امداد و نجات، آموزش مداحی، تدوین گری، عکاسی، طراحی، کارگاه های هنری و ادبی و مهارت های زندگی می باشد.

مسئول کانون فرهنگی تربیتی مشکات ادامه داد: دور های معرفتی، کلاس های تدبر در قرآن، نهج البلاغه خوانی، کتابخوانی و نقد کتاب از دیگر برنامه های کانون در فصل تابستان می باشد.

فتحی پور با اشاره به اینکه علاوه بر برنامه های معرفتی و مهارتی، به دنبال ایجاد فضای شاد در کانون هستیم، تصریح کرد: مسابقات و برنامه های ورزشی و تفریحی همچون دارت، تیراندازی، فوتسال، فوتبالدستی، مسابقات و بازی های گروهی، سوارکاری، پینت بال، استخر، اکران فیلم و اردوهای سیاحتی و زیارتی داخل و خارج از استان در دستور کار این کانون قرار گرفته است.

فتحی‌پور حضور نخبگان علمی، فرهنگی و ورزشی در کانون و گفتگوی صمیمی با آنها، بازدید از مراکز علمی و صنعتی و همچنین دیدار با خانواده‌های شهدا در طول تابستان را از دیگر برنامه‌های کانون مشکات عنوان کرد و اذعان داشت: همایشی با محوریت مثلث تربیتی خانواده، مدرسه و کانون برگزار خواهد شد.

مدیر کانون فرهنگی تربیتی مشکات با بیان اینکه زمان ثبت نام در این کانون از ۲۵ اردیبهشت لغایت ۲۰ خرداد در مدرسه شهدای مدافع حرم واقع در چهارراه گلسار رشت خواهد بود، اظهار داشت: علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر و نحوه ثبت نام می توانند با شماره ۰۹۱۱۹۳۷۵۰۱۹ تماس بگیرند.

Share