تکذیب خبر منتسب به آیت‌الله سیستانی درباره توصیه معظم‌له به مسئولان عراقی درباره ایران

منابع عراقی اظهارات منتسب به آیت‌الله سیستانی در خصوص توصیه‌های ایشان مبنی بر دور نگه داشتن عراق از تنش بین ایران و آمریکا را تکذیب کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا همزمان با افزایش تنش در منطقه به دنبال اقدامات ضد ایرانی آمریکا، منابع خبری از تکذیب اظهارات منتسب به آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع شیعیان در عراق در خصوص توصیه‌های ایشان به دولت عراق خبر دادند.

شبکه المیادین به نقل از منابع نزدیک به آیت‌الله العظمی سیستانی گزارش داد که ایشان هیچ‌گونه موضعی در خصوص بحران بین ایران و آمریکا اتخاذ نکرده اند.

این پاسخ در واکنش به ادعای یک رسانه نزدیک به قطر داده شده است. روزنامه العربی الجدید ادعا کرد که “عبدالهادی الحکیم” نماینده سابق پارلمان عراق و نزدیک به مرجعیت، در دیدار اخیر با نخست‌وزیر عراق حامل پیام بیت مرجعیت بوده مبنی بر اینکه در تصمیم‌ها قاطع‌تر باشد و در مقابل احزابی که منافع خاص خودرا دنبال می‌کنند از خود قاطعیت نشان دهد.

این روزنامه به نقل از منابعی سیاسی بلندپایه در بغداد مدعی شده بود که عبدالهادی حکیم به نخست‌وزیر عراق پیامی درباره بحران فعلی تهران و واشنگتن فرستاده مبنی بر اینکه باید عراق را از ترکش‌های درگیری بین ایالات متحده آمریکا و ایران دور کرد؛ چرا که مردم عراق واقعا خسته‌اند و به دنبال مشکلات امنیتی جدیدی نیستند.

Share