موج اول تغییرات در سطح فرمانداران و مدیران کل استانداری گیلان

موج جدید تغییرات علاوه بر فرمانداریها به بخشداری‌ها و معاونین فرمانداری‌ها نیز خواهد رسید و آنها نیز از موج تغییرات در امان نخواهند ماند که در آینده به آن نیز خواهیم پرداخت.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا بررسی آخرین وضعیت سیاسی استان گیلان حاکی از این است که طی روزهای آینده شاهد تغییراتی در سطح فرمانداری های استان گیلان خواهیم بود.

زمزمه‌های تغییرات در سطح فرمانداریهای گیلان از گوشه و کنار استان به گوش می رسد. اگرچه اصل تفکیک قوا در نظام سیاسی ایران جاری است اما موضوع تغییرات در فرمانداری‌ها همواره با بحث انتخابات گره خورده است. در سال جاری شاهد برگزاری انتخابات مجلس یازدهم خواهیم بود و این موضوع دستاویزی برای شدت گرفتن آهنگ تغییرات است. اگرچه هنوز هیچ چیزی قطعی نشده و باید منتظر تصمیم نهایی استاندار گیلان و همچنین وزارت کشور باشیم اما پیش بینی دیارمیرزا حاکی از این است که در آینده نه چندان دور شاهد جدیدترین دور تغییر و تحولات در سطح نمایندگان عالی دولت در شهرستان‌ها خواهیم بود.

گفتنی است موج جدید تغییرات علاوه بر فرمانداریها به بخشداری‌ها و معاونین فرمانداری‌ها نیز خواهد رسید و آنها نیز از موج تغییرات در امان نخواهند ماند که در آینده به آن نیز خواهیم پرداخت.
در همین زمینه آخرین خبرها حاکی از این است که یونس محمودی بعد از حدود سه سال حضور در فرمانداری املش با این سمت خداحافظی خواهد کرد. از سارنگ حسن پور بخشدار خشکبیجار شهرستان رشت به عنوان جدی‌ترین گزینه فرمانداری شهرستان املش نام برده می‌شود.

گزارش دیارمیرزا حاکی از این است که با توجه به حضور حسین اسماعیل پور در فرمانداری رودسر، اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری گیلان به یونس محمودی فرماندار کنونی املش می رسد و او به عنوان مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری گیلان منصوب خواهد شد.

آستانه اشرفیه نیز به زودی تغییراتی به خود خواهد دید و رحیم حیدری که از دی‌ماه سال ۹۴ به عنوان فرماندار شهرستان آستانه مشغول کار بوده است جای خود را به فریبرز سعیدی کیا بخشدار مرکزی رشت و عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه می‌دهد.

از شرق گیلان و شهرستان لنگرود نیز خبر می رسد که رحیم حیدری فرماندار فعلی آستانه اشرفیه و یونس رنجکش فرماندار سابق آستارا دو گزینه فرمانداری این شهرستان هستند. فرمانداری لنگرود هم اکنون با سرپرستی محمد رنجبر نیاول اداره می‌شود.

صومعه‌سرا در غرب گیلان نیز از تغییرات در امان نخواهد ماند و باتوجه به زمزمه کاندیداتوری علی فتح الهی در انتخابات سال آینده، او با دولت خداحافظی می‌کند. هم اکنون برای صومعه سرا چندین کاندیدا مطرح شده است که محمدجواد عامر معاون سابق فرماندار فومن و فرماندار فعلی ماسال یکی از این گزینه ها است. محمدی ملک دوست رئیس فعلی کمیته امداد صومعه‌سرا محمد نعمت‌پور معاون فعلی سیاسی امنیتی صومعه سرا نیز علیرضا انصاری معاون سیاسی امنیتی فرمانداری رشت، اولیایی معاون پیشین فرماندار صومعه سرا نیز از دیگر گزینه‌های فرمانداری این شهرستان هستند.

شهرستان تالش نیز در سال انتخابات تغییراتی به خود خواهد دید. با توجه به رفاقت عامر با محمود شکری بعید نیست که شاهد حضور فرماندار فعلی ماسال در تالش باشیم. از سوی دیگر سیدجلال سیدمحمدی مدیرکل فعلی دفتر سیاسی و انتخابات استانداری گیلان که سابقه حضور در معاونت سیاسی و امنیتی فرمانداری تالش را در کارنامه دارد دیگر گزینه تصدی این سمت است.

همچنین  به گزارش دیارمیرزا سید عیسی مهدوی فرماندار فعلی تالش نیز که کوله باری از تجربه را به دوش می کشد احتمالا بار دیگر به استانداری گیلان باز می گردد و به عنوان مدیرکل روستایی و عشایری منصوب خواهد شد، جایی که به هیچ وجه با آن بیگانه نیست و سابقه سالها حضور در آن دفتر را در کارنامه دارد.

Share